سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 8 : 12

کد خبر :

همایش روز جهانی برگزار شد؛

«با ووشو دوستی ها را گسترش دهید و شادی را به اشتراک بگذارید»

همایش روز جهانی ووشو با حضور سفیر چین در ایران و همچنین مسئولان فدراسیون این رشته برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری سبحان، همایش روز جهانی ووشو ۲۰۲۳ با موضوع «با ووشو دوستی ها را گسترش دهید و شادی را به اشتراک بگذارید» و «ووشو؛ پیوندی شادی آفرین» بود، برگزار شد.

در این مراسم که همزمان با مراسم روز جهانی در سایر نقاط دنیا برگزار شد، «چانگ هوا» سفیر چین در ایران به همراه همسر خود، امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو، مهدی علی‌نژاد عضو هیات رئیسه فدراسیون بین‌الملللی ووشو، طاهری عضو هیئت رئیسه فدراسیون، زهرا ناطقی نایب رئیس بانوان فدراسیون، ملکی سرپرست دبیرکلی، آقای «جوزی هاوو» رایزن فرهنگی سفارت چین، غلام زاده بازرس فدراسیون، علیرضا بهرمن معاون ورزش قهرمانی سازمان ورزش شهرداری تهران ملی پوشان و اعضای کادر فنی تیم ملی بزرگسالان در بخش مردان، ملی‌پوشان تیم‌های جوانان و رده‌های سنی دختر و پسر، اعضای تیم ووشو فلسطین به همراه جمعی بزرگی از پیشکسوتان، ورزشکاران، مربیان و داوران حضور داشتند.

«با ووشو دوستی ها را گسترش دهید و شادی را به اشتراک بگذارید»

در مراسم امروز «چانگ هوا» سفیر چین به ایراد سخنرانی پردخت و با اشاره به نتایج ووشوکاران ایران در یونیورسیاد دانشجویان جهان در چنگدو و تبریک بابت نتایج کسب شده در این رویداد، برای کاروان ووشو در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو آرزوی موفقیت کرد.

همچنین صدیقی رئیس فدراسیون عنوان کرد: خیلی خوشحالیم که این فرصت امسال هم برایمان فراهم شد تا این مراسم را جشن بگیریم. ووشو یک ورزش نیست، بلکه یک فرهنگ است که باعث دوستی ملل می‌شود.

سفیر چین در پایان صحبت های خود سه عروسک نماد بازی‌های آسیایی هانگژو «کانگونگ»، «لیانلیان» و «چن چن» را به رسم یادبود و با آرزوی موفقیت تیم ملی کشورمان به صدیقی اهدا کرد.

صدیقی نیز تمبر یادبود روزجهانی ووشو و سی امین سالگرد تاسیس فدراسیون جهانی را که از سوی فدراسیون ووشو ایران چاپ شده بود به ایشان اهدا کرد.

در پایان این مراسم نیز ملی‌پوشان و قهرمانان به همراه سفیر و همرانش، پوستر رسمی این همایش را به نشان یادبود امضا کردند.


يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 8 : 12

کد خبر :

بازدید : 60
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها