سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 23 : 11

کد خبر :

چطور به نتایج آزمون «سمپاد» اعتراض کنیم؟

دانش‌آموزانی که در آزمون ورودی مقطع هفتم و دهم شرکت کرده‌ بودند، از امروز می‌توانند به نتایج آزمون خود اعتراض کنند.

به گزارش سبحان ، روز گذشته نتایج آزمون پایه هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) اعلام شد.

داوطلبان برای مشاهده نتایج آزمون خود ابتدا باید وارد صفحه خود در سایت my.medu.ir می‌شدند و سپس با انتخاب ️نقش "دانش آموز"، انتخاب ایرانی یا اتباع بودن، وارد کردن ️نام کاربری که همان کدملی دانش آموز است، وارد کردن ️رمز ورود که شماره سریال ۶ رقمی شناسنامه دانش آموز است و نهایتا وارد کردن ️کدامنیتی، نتایج امتحان خود را می‌دیدند.

در همین راستا از امروز تصویر پاسخبرگ دانش آموزانی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند در سایت بارگذاری و گزینه ثبت درخواست تصحیح مجدد نیز فعال می‌شود و دانش آموزانی که نسبت به نتایج آزمون خود اعتراض دارند می‌توانند درخواست تصحیح مجدد برگه را ثبت کنند.

آنطور که رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته اعلام کرد، پرداخت هزینه ثبت نام دانش آموزان ممتاز دهک‌های یک تا چهار پذیرفته شده در مدارس سمپاد در هیات دولت تصویب شده است و از این پس هزینه تحصیل این دانش آموزان در مدارس سمپاد توسط دولت پرداخت می‌شود.

بنا بر اظهارات وی، این مصوبه شامل دانش آموزانی که در حال حاضر مشغول تحصیل در سمپاد هستند نیز می شود.

مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه‌ موجود، نصف شهریه مدارس غیر انتفاعی برجسته در همان منطقه شهر را دریافت می‌کنند.

همچنین سال گذشته ۴۰ درصد از دانش آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق الثبت استفاده کرده‌اند و به دانش آموزانی که به هر دلیل به دلیل محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند، تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا درصدهای کمتر مثل ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

به گزارش سبحان ، به طور کلی امسال مجموعا ۲۹۴ هزار و ۳۰۰ نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد امسال شرکت کردند.
در آزمون ورودی پایه هفتم مجموعا ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش آموز، پسر بوده‌اند.

شرکت کنندگان آزمون ورودی پایه دهم نیز مجموعا ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این بین ۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و ۵۳۰ دانش آموز پسر بوده‌اند.


يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 23 : 11

کد خبر :

بازدید : 198
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها