شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 43 : 10

کد خبر :

بمباران مواضع تروریستها توسط جنگنده های روسی و سوری

جنگنده های سوریه و روسیه در یک عملیات مشترک مواضع گروه تروریستی جبهه النصره را در یکی از مناطق شهر ادلب سوریه بمباران کردند.

به گزارش روز یکشنبه سبحان ، شبکه خبری العالم به نقل از «مرکز آشتی روسیه» نوشت: این مقرها در شهر ادلب سوریه به مراکزی برای انجام عملیات های خرابکارانه و تروریستی و نیز حمله به نیروهای ارتش سوریه و اهالی غیرنظامی منطقه از سوی جبهه النصره تبدیل شده بود.

«وادیم پولیت» معاون رئیس مرکز آشتی روسیه دوم اوت سالجاری (۱۱ مرداد ماه) گفته بود که روسیه اطلاعاتی نگران کننده در خصوص آماده شدن جبهه النصره برای انجام حملاتی علیه مواضع و گشتی های روسی و سوری در این منطقه دریافت کرده است.

وی تاکید کرده بود که نیروهای روسیه بزودی اقداماتی سخت و قاطعانه علیه این گروه های مسلح انجام خواهد داد.

از سوی دیگر، رسانه ها از اقدام نیروی هوایی سوریه در گلوله باران مواضع و مقرهای گروه تروریستی جبهه النصره در شهر «جسر الشغور» و اطراف آن در حومه ادلب خبر می دهند.

به گزارش سبحان ، هفته پیش نیز در اقدامی مشابه، مواضع این گروه تروریستی مورد حمله ارتش سوریه قرار گرفت و طی آن بیش از ۳۰ عنصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

ارتش سوریه در پاسخ به حملات متجاوزانه تروریست ها در مناطق «کاهش تنش» و نقض آتش بس در ادلب و مناطق مجاور، خسارت های جانی و مادی زیادی به جبهه تروریستی النصره وارد کرد.

یک منبع میدانی سوریه در ادلب نیز اعلام کرد که یگان های ارتش سوریه طی دو روز گذشته توانستند بیش از ۳۰ عنصر گروه تروریستی موسوم به اتاق عملیات«فتح المبین» وابسته به جبهه النصره را کشته یا زخمی کنند.

براساس توافق سال ۲۰۱۷ میلادی میان ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن صلح آستانه، چهار منطقه امن در سوریه (کاهش تنش) ایجاد شد.

سه منطقه در سال ۲۰۱۸ میلادی به کنترل ارتش سوریه درآمد، اما منطقه چهارم که ادلب، در شمال غربی سوریه و بخش هایی از استان های لاذقیه، حما و حلب را در بر می گیرد، هنوز در دست گروه های تروریستی قرار دارد و گفته می شود که کنترل این منطقه بیشتر در اختیار گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) است.

اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران روسیه و ترکیه در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که طی آن ترکیه وعده داد بدون خونریزی تروریست‌های مستقر در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند؛ اتفاقی که تا امروز رخ نداده و تروریست ها در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می کنند.


يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 43 : 10

کد خبر :

بازدید : 73
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها