سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 17 : 10

کد خبر :

استفاده از تاسیسات جدید ساختمانی برای صرفه جویی در مصرف انرژی

یک کارشناس مسکن در خصوص صرفه جویی در مصرف انرژی در صنعت ساختمان سازی گفت: باید در بحث صرفه جویی در مصرف انرژی ۵۰ درصد صرفه جویی از طریق استفاده از تأسیسات ساختمانی جدید را به کار بگیریم.

به گزارش خبرنگار سبحان ، علی جنتی گفت: در بحث لوله تک لایه و سه لایه که از تأسیسات ساختمانی هستند در نهضت ملی مسکن از یک مواد جدید در تولید لوله استفاده می‌شود که باعث شده که هزینه‌های ساخت مسکن بین ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یابد و بحث صرفه جویی در مصرف انرژی ۵۰ درصد صرفه جویی از طریق استفاده از تأسیسات ساختمانی جدید را شاهد خواهیم بود.

کارشناس مسکن در ادامه تصریح کرد: همچنان در حوزه تولید لوله و تأسیسات ساختمانی مجبور هستیم با برند ترکیه‌ای همکاری کنیم به طوری که شرکت‌ها جنس را از کارخانجات ایرانی خریداری می‌کنند اما به اسم برند خارجی و ترکیه‌ای به فروش می‌رسانند و استفاده از تأسیسات و لوله‌های ساختمانی با کیفیت نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر ساختمان‌ها دارد و در این شرایط باید استفاده از ظرفیت‌ها تولیدات داخلی با کیفیت در دستور کار قرار گیرد.

علی جنتی در ادامه تاکید کرد: باید گام‌های مؤثری را در حوزه ساخت مسکن در استفاده از تأسیسات با کیفیت در این حوزه به ویژه در پروژه‌های نهضت ملی مسکن برداریم.


يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 17 : 10

کد خبر :

بازدید : 73
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها