پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

شنبه 14 مرداد 1402 ، 35 : 15

کد خبر :

کشتی قهرمانی آسیا؛

چهار آزادکار جوان راهی فینال شدند

چهار نماینده کشورمان در پیکارهای قهرمانی کشتی آزاد جوانان آسیا به فینال راه یافتند.

به گزارش سبحان ، مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (پنجشنبه) در شهر امان اردن آغاز شد که در پایان مسابقات مقدماتی ۴ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند.

برای تیم ایران حسین محمدآقایی در وزن ۷۴ کیلوگرم، امیرحسین علیزاده در وزن ۸۶ کیلوگرم، محمدمبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرعلی پولادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم شهداد خسروی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۶ مغلوب عبدنور نورلانبک از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی، وی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین محمدآقایی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ سئونگ مین‌پارک از کره‌جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۲ باتبایار باتسوخ از مغولستان را از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۴ برابر محمددین عبدالله‌یف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. محمدآقایی در این دیدار به مصاف یرخان بیک‌سلطان‌اف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین علیزاده در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر کوتا ماسودا از ژاپن را از پیش رو برداشت و در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر امانگالی کالدیبک از قزاقستان را مغلوب کرد. علیزاده در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۶ بر ۴ اسکندربیک تاجیبایف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف موکول داهیا از هند می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمدمبین عظیمی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر دلگردالای دمبرل از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر ستوشا واودوا از سریلانکا را شکست داد و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل نوردولت بکنوف از قزاقستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. عظیمی در این دیدار به مصاف شهرزاد پویونوف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرعلی پولادی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر سوتا نانگانو از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۳ بر صفر راجات راحول از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. پولادی در دیدار پایانی به مصاف نامبارداگوا باتبایار از مغولستان می‌رود.

دیدارهای فینال و رده‌بندی پنج وزن دوم بعد از ظهر امروز برگزار خواهد شد.

روز گذشته و در پنج وزن نخست، علی رضایی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال طلا و ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم، ابراهیم الهی در وزن ۶۵ کیلوگرم و فرزاد صفی جهانشاهی در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 35 : 15

کد خبر :

بازدید : 146
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها