شنبه 12 اسفند 1402    2024/3/2

شنبه 14 مرداد 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

افزایش تولید صافی دیالیز در هلال احمر

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به اینکه روند صعودی تولید صافی دیالیز در هلال احمر ادامه دارد، گفت: در ماه گذشته 145 هزار عدد انواع صافی دیالیز ​در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران تولید شد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری سبحان ،علیرضا عسکری،مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به روند صعودی تولید صافی دیالیز در هلال احمر، گفت: توجه به رفع نیاز بیماران از اولویت‌های اصلی سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر است، در همین راستا از مهم ترین برنامه‌های شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، تداوم و توسعه تولید محصولات راهبردی به ویژه محصولات مورد نیاز برای درمان بیماران کلیوی و دیالیزی است.

وی افزود: بر همین اساس در ماه گذشته انواع صافی دیالیز (7F، 8F،60F، 70F، 80F) به تعداد 145 هزار عدد در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران تولید شده است که این صافی‌های دیالیز تولیدی نقش مهم و اساسی را در عمل همودیالیز  که رایج ترین روش برای درمان نارسایی پیشرفته و دائمی‌کلیه است، ایفا می‌کند.

عسکری ادامه داد: شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران تلاش می‌کند تا با شناخت نیاز جامعه در مسیر تولید هدفمند تجهیزات پزشکی قرار گیرد و یاری رسان سیستم بهداشت و درمان کشور باشد.

بر همین اساس در مدت زمان یاد شده 42 هزار جفت ست دیالیز نیز مطابق با نیاز کشور تولید و روانه بازار شد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خاطرنشان کرد: تولید محصولات راهبردی و سلامت محور به منظور پاسخگویی به نیازهای داخلی کشور با جدیت دنبال می‌شود و در همین راستا شاهد هستیم که تولید صافی دیالیز در تیرماه روند صعودی داشت.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

بازدید : 205
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها