سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

شنبه 14 مرداد 1402 ، 44 : 14

کد خبر :

واگذاری زمین به ایرانی‌ها در جزیره ابوموسی بدون اعمال شرط فرم ج سبز

معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای واگذاری زمین در جزیره ابوموسی به متقاضیان خبر داد و گفت: این واگذاری بدون در نظر گرفتن فرم ج سبز عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری سبحان، ارسلان مالکی در نشست خبری حاشیه نمایشگاه صنعت ساختمان با اشاره به اینکه برای اینکه بتوانیم 4 میلیون مسکن را طی 4 سال بسازیم نیازمند فراهم آوردن زیرساخت ارتباط بین بخش خصوصی و دولت هستیم اظهار کرد: با وجود آنکه حدود 7 هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور داریم اما کمتر از یک درصد این شرکت‌ها به حوزه ساخت و ساز و ساختمان وارد شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل کم‌کاری‌های گذشته با انباشت تقاضا در بازار مسکن مواجه هستیم افزود: یکی از شاخصه‌های پروژه‌های ساخت و ساز مسکن قیمت تمام شده است با توجه به این مسئله باید بتوانیم با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، تولید را ارزان‌سازی کنیم.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با رد ادعای تامین زمین فاقد ارزش برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن، گفت: هر چه زمین در اختیار وزارت راه و شهرسازی بوده را به این طرح اختصاص داده‌ایم و در برخی از شهرها ناچار شدیم کمبود زمین را از طریق الحاق برطرف کنیم.

مالکی همچنین در رابطه با واگذاری زمین به مردم در جزیره ابوموسی تصریح کرد: در این زمینه به هر ایرانی که متقاضی سکونت در جزیره ابوموسی باشد یک قطعه زمین واگذار می‌شود.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 44 : 14

کد خبر :

بازدید : 351
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها