جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

شنبه 14 مرداد 1402 ، 32 : 14

کد خبر :

بورس بر مدار صعود با رشد ۳۹ هزار واحدی شاخص

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (‌شنبه، ۱۴ مرداد) با ۳۹ ‌هزار و ۳۸۴ واحد افزایش، در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۳ هزار واحد ایستاد.

به گزارش سبحان ، شاخص هم‌وزن با ۱۱ هزار و ۸۵۹ واحد افزایش به ۷۱۷ هزار و ۷۷۵ واحد و شاخص قیمت با ۶ هزار و ۷۶۰ واحد رشد به ۴۰۹ هزار و ۱۸۴ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۲ میلیارد و ۲۰۱ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۱ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال معامله شد.

فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶ هزار و ۵۵۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و ۷۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲ هزار و ۶۳۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲ هزار و ۲۳۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲ هزار و ۱۲۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۵۲۵ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۳۷۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ مبین انرژی خلیج فارس (مبین) ۷۴۹ واحد، داروپخش (وپخش) با ۱۱۸ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۷۵ واحد و به پرداخت ملت (پرداخت) با ۳۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، گروه مالی شهر (شهر) و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۲۴ هزار برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۴۵۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۳۸۸ واحد افزایش داشت و به ۲۶ هزار و ۶۴۴ واحد رسید. در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۴۳۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

ایران‌خودرو دیزل (خاور)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، گروه انتخاب آرمان الکترونیک (انتخاب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس(زاگرس) و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) تأثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل، پتروشیمی مارون (مارون)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس)، لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) و داروسازی شهید قاضی (دقاضی) با تأثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 32 : 14

کد خبر :

بازدید : 79
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها