يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

شنبه 14 مرداد 1402 ، 35 : 11

کد خبر :

دلایل کوچ بی‌سابقه بازیکنان عراقی به فوتبال ایران

روزنامه الخلیج از دلیل حضور گسترده و بی‌سابقه بازیکنان عراقی در لیگ ایران در تابستان سال جاری سخن به میان آورد.

به گزارش سبحان ، در تابستان سال جاری شاهد حضور گسترده و بی‌سابقه بازیکنان عراقی در لیگ برتر فوتبال ایران بوده‌ایم.

روزنامه «الخلیج» در گزارشی از دلیل حضور گسترده بازیکنان عراقی در لیگ ایران سخن به میان آورد.

الخلیج نوشت: «حضور بازیکنان عراقی در لیگ ایران به شکل بی‌سابقه ای در حال افزایش است. می‌توان دلیل کوچ بازیکنان  عراقی به لیگ ایران را شرط سرمربی تیم ملی فوتبال عراق دانست چرا که خسوس کاساس اعلام کرده است که او در فهرست خود روی بازیکنانی حساب می‌کند که لژیونر باشند و در خارج از لیگ عراق بازی کنند. دلیل دیگر اینکه بازیکنانی که در تابستان سال جاری راهی لیگ ایران شده‌اند، معمولا با باشگاه‌های خود و هواداران به مشکل خورده‌اند و با حضور در لیگ ایران می‌توانند از چنین مشکلات و فشاری دور شوند. بعضی از منابع خبر داده‌اند که یکی از افراد مورد اعتماد کاتانچ (سرمربی سابق تیم ملی فوتبال عراق) ایرانی است و او دلیل کوچ بی‌سابقه بازیکنان عراقی به لیگ ایران است. 

الخلیج در ادامه گزارش خود نوشت: «پیش از این هم بازیکنان عراقی زیادی راهی لیگ ایران شده اما با افت محسوس مواجه شدند و جایگاه خود را در تیم ملی از دست دادند؛ از جمله صفا هادی، همام طارق، نوری صبری و کرار جاسم. البته یک استثناء وجود دارد و او کسی جز بشار رسن نیست که روزهای درخشانی را با پرسپولیس تجربه کرد. در تابستان سال جاری بازیکنان بیشتری راهی لیگ ایران شده اند و در این میان الزوراء بیشترین ضرر را کرده است چرا که سه بازیکن اصلی تیم یعنی علاء عباس، علی یوسف و عباس قاسم راهی لیگ ایران شده‌اند. فهد طالب از نیروی هوایی هم راهی لیگ ایران شده است و منتظر  محمد کاپیتان تیم ملی امید که هم با استقلال قرارداد امضا کرد.»

این روزنامه اماراتی در پایان گزارش خود مدعی شد که بازیکنان عراقی دیگری مثل ایمن حسین، علی فائز، مصطفی ناظم، مهند علی و حتی امجد عطوان هم از لیگ ایران پیشنهاد دارند و در صورت حضور این بازیکنان در لیگ ایران شاهد یک دوره خاص را با حضور بی سابقه بازیکنان عراقی تجربه خواهد کرد.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 35 : 11

کد خبر :

بازدید : 80
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها