دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

شنبه 14 مرداد 1402 ، 26 : 11

کد خبر :

جوانان وزنه‌برداری ایران نایب قهرمان آسیا شدند

تیم وزنه‌برداری جوانان ایران در بخش پسران، عنوان نایب تیمی قاره آسیا را از آن خود کرد.

به گزارش سبحان ، روز پایانی مسابقات وزنه‌برداری جوانان و نوجوانان قاره کهن با رقابت‌های دسته فوق‌سنگین این مسابقات به پایان رسید. تیم جوانان ایران در بخش پسران به عنوان نخست قاره کهن رسید. تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران با کسب ۳ طلا، ۱۱ نقره و ۷ برنز، با ۷۰۸ امتیاز تیمی، بعد از ازبکستان، عنوان نایب قهرمانی آسیا را به دست آورد.

تیم وزنه‌برداری ازبکستان با ۷۲۹ امتیاز در جایگاه نخست و تیم هند با ۵۹۹ امتیاز سوم شد.

در روز پایانی این مسابقات علیرضا اسفندیاری موفق به کسب ۲ مدال طلا و یک نقره شد. طاها نعمتی مقدم که در رده سنی نوجوانان موفق به کسب ۳ نشان طلا شده بود در رده سنی جوانان نیز یک مدال نقره و ۲ برنز کسب کرد.

جوانان وزنه‌برداری ایران نایب قهرمان آسیا شدند

همچنین در پایان رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا، تیم وزنه‌برداری نوجوانان ایران در بخش پسران با کسب ۹ طلا، ۱۲ نقره و ۲ برنز با ۷۴۱ امتیاز تیمی، در رقابتی نزدیک با ازبکستان، با ۹ امتیاز برتری عنوان قهرمانی آسیا را به دست آورد و روی سکوی قهرمانی ایستاد. تیم وزنه‌برداری دختران نوجوان ایران نیز با کسب ۳ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز و ۴۸۸ امتیاز تیمی، بعد از هند و ازبکستان روی سکوی سوم آسیا ایستاد.

تیم وزنه‌برداری دختران جوان نیز ایران با کسب ۲ طلا، ۴ نقره و ۳ برنز با ۵۳۱ امتیاز تیمی، بعد از ازبکستان، هند و ویتنام در مکان چهارم آسیا ایستاد.

همچنین در بخش انفرادی طاها نعمتی مقدم در رنکینگ بهترین وزنه‌برداران نوجوان مسابقات در جایگاه هشتم ایستاد و بالاترین رتبه را در بین نفرات تیم ملی نوجوانان ایران به خود اختصاص داد. سیده غزاله حسینی با قرار گرفتن در مکان بیست و دوم بهترین رنکینگ را در بین ایرانی‌ها به دست آورد.

جوانان وزنه‌برداری ایران نایب قهرمان آسیا شدند


شنبه 14 مرداد 1402 ، 26 : 11

کد خبر :

بازدید : 160
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها