شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

شنبه 14 مرداد 1402 ، 12 : 11

کد خبر :

"فروش درب‌های ارزان قیمت" طعمه کلاهبردار بانکی بود

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و کشف پرونده کلاهبرداری به روش استفاده از درگاه جعلی با ترفند "فروش درب های ارزان قیمت" خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سبحان ، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شدند مبالغ زیادی بصورت غیرمجاز از حساب بانکی آنها برداشت شده است.

وی افزود: یکی از مالباختگان پرونده در اظهارات خود گفت قصد خرید یک درب را داشتم و در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که یک سایت فروش فوق العاده درب به صورت شرایطی را مشاهده کردم و وارد آن شدم و بدون بررسی و اطمینان از هویت گردانندگان سایت مذکور یک درب خریداری کردم و جهت واریز پیش پرداخت آن به مبلغ 100 میلیون ریال از طریق درگاه موجود در همان سایت اقدام کردم که با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از دقایقی مبلغ 500 میلیون ریال از حسابم کسر شد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ بیان کرد:  کارشناسان پلیس فتا پایتخت پس از مطالعه اظهارات شکات اقدامات خود را آغاز کرده و متوجه شدند همه مالباختگان پرونده فوق از طریق درگاه جعلی یک سایت با پوشش فروش درب مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند،با بررسی همه جانبه و بهره گیری از روش های علمی و فنی موفق به شناسایی هویت گرداننده سایت شدند.

معظمی گودرزی خاطرنشان کرد: با به دست آمدن اطلاعات هویتی و مشخص شدن محل اختفای مجرم، پس از تشریفات قضایی متهم در یک اقدام پلیسی در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده به بیش از 20 نفر با ارزش مالی بیش از هفت میلیارد ریال اظهار کرد: این مجرم اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و مشاهده مستندات موجود در پرونده جرم خود را پذیرفت و گفت با ایجاد یک سایت فروش درب و استفاده از تصاویر موجود در اینترنت سوژه های خود را جذب می کردم و به بهانه دریافت پیش پرداخت با استفاده از یک درگاه جعلی اقدام به کلاهبرداری از مراجعه کنندگان می کردم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: چنانچه اقدام به خرید اینترنتی می کنند حتما از هویت فروشگاه و گردانندگان آن اطمینان حاصل کرده و در هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی، ملاحظات امنیتی لازم را رعایت کنند، همچنین هموطنان در صورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک می توانند موضوع را از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن 096380 و یا نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir   با کارشناسان ما در میان بگذارند.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 12 : 11

کد خبر :

بازدید : 59
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها