سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

شنبه 14 مرداد 1402 ، 43 : 10

کد خبر :

راکت‌های کرانه باختری، عامل وحشت ژنرال‌های صهیونیست

سه ژنرال صهیونیست نسبت به خطر ادامه شلیک موشک و راکت‌های محلی فلسطینی از کرانه باختری اشغالی به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین هشدار دادند.

به گزارش سبحان ، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، «عوزی دایان»، «گادی شامانی» و «عوزی روبین»، از ژنرال‌های ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به «تولید خانگی» راکت‌های شلیک شده توسط فلسطینی‌ها در کرانه باختری به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین به ویژه در شمال کرانه باختری هشدار داده‌اند.

این سه ژنرال همچنین هشدار دادند که «در آغاز سال ۲۰۰۰، حرکت مشابهی در غزه انجام شد که در طول سال‌ها پس از افزایش ظرفیت تولید، به یک تهدید واقعی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد.

آنها همچنین نسبت به آغاز روندی مشابه غزه در منطقه کرانه باختری ابراز نگرانی کردند.

روزنامه صهیونیستی «اسرائیل الیوم» نیز در این باره گزارش داد، فلسطینی‌ها تنها در سه ماه گذشته شش بیانیه درباره شلیک راکت از منطقه جنین به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین به ویژه شهرک‌های «شاکید» و «رام اون» صادر کردند که به گردان‌های «العیاش» نسبت داده شد.

این رسانه اعلام کرد که در پنج حمله گردان‌های العیاش، بقایای موشک‌ها و راکت‌های شلیک شده پیدا شد و بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده گفته می‌شود که همه این موشک‌ها و راکت‌ها توسط خود فلسطینی‌ها ساخته شده‌اند و علی‌رغم ابتدایی بودن آنها اما صهیونیست‌ها آن را یک نقطه آغاز برای تبدیل کرانه باختری به نوار غزه می‌دانند.

عوزی دایان در این باره از ارتش رژیم صهیونیستی خواست که جلوی ورود سلاح به کرانه باختری را بگیرد؛ چراکه در غیر این صورت کرانه باختری ظرفیت مجهز شدن به موشک‌های پیشرفته‌تر را خواهد داشت.

گروه مقاومتی موسوم به "گردان العیاش" (برگرفته از نام شهید یحیی عیاش از بنیانگذاران گردان‌های عزالدین قسام) در جنین، پیشتر چندین بار ویدئوهایی را از شلیک راکت‌هایش به شهرک‌های صهیونیست نشین به اشتراک گذاشته بود.

رسانه‌ها ساخت این راکت‌ها در کرانه باختری را «تحولی چشمگیر» در عرصه نبرد با رژیم اشغالگر ارزیابی کرده‌اند.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 43 : 10

کد خبر :

بازدید : 64
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها