سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

شنبه 14 مرداد 1402 ، 39 : 9

کد خبر :

سرپرست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران :

ورود شرکت فرودگاهها به فروش غیرقانونی پروازهای اربعین

سرپرست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از وارسی دستگاه‌های کمک ناوبری فرودگاه‌های مرزی طی ۱۰ روز و جلوگیری از فروش غیرقانونی پروازهای اربعین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، رضا نخجوانی با تاکید بر این‌که مطابق تجربیات سال گذشته و وضعیت فعلی فرودگاه‌های مرتبط با موضوع اربعین در اولویت هستند، اظهار کرد:‌ در بخش  دستگاه های کمک ناوبری و بازرسی موضوعات مختلفی مطرح است که مستلزم توجه و نظارت مضاعف است.

وی ادامه داد: از آنجا که پلیس عراق در خصوص برخی داروها حساسیت بالایی دارد، مطلوب است با تکمیل دستگاه‌های کمک بازرسی تسهیل و پیشگیری از مشکلات احتمالی صورت بگیرد. ضمن این‌که در پروازهای اربعین اقدامات ضد امنیتی و تروریستی باید مد نظر دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد.

وی با اشاره به این‌که ایمنی‌بخشی به پارکینگ‌های خودرویی به ویژه در فرودگاه‌های مرزی اهمیت دارد،‌ افزود:‌ باید ظرفیت پارکینگ‌ها پیش بینی و با فراهم کردن فضای جایگزین این موضوع مدیریت شود.

سرپرست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر توجه به پیشگیری از سرقت، گفت:‌ دستورالعمل‌های مدیریت هوانوردی در راستای نظم و انضباط حاکم بر موضوعات مراقبت پرواز، همانند پروازهای حج به پروازهای اربعین تسری داده شود.

نخجوانی با اشاره به وارسی دستگاه های کمک ناوبری با اولویت فرودگاه‌های مرزی ظرف 10 روز آینده، اضافه کرد: مدیریت تأخیرهای پروازی و جلوگیری از فروش بلیت‌های غیرقانونی از دیگر موارد پیش روست و حجم بالای زائران و فعالیت ها وظایف متنوعی می طلبد که مستلزم همکاری‌های منسجم و هماهنگ با دستگاه های ذی‌ربط است.

به گفته وی،‌  تکمیل نرم افزارهای اطلاعات پرواز برای اطلاع رسانی به‌هنگام به مسافران و تعبیه مانیتورهای پروازی برای اطلاع رسانی تأخیر های احتمالی که از ورود زودهنگام زائر به ترمینال ها جلوگیری می کند، ضرورت دارد.

وی تأکید کرد: فضای داخل ترمینال‌ها با ویژه برنامه‌های فرهنگی مرتبط با اربعین، معنوی باشد و فضاسازی و کلیه اقدامات مربوط به موضوع اربعین و انتقال اهمیت آن به زائران و ارتقا کیفیت و کمیت خدمات در صنعت هوایی ملموس باشد چرا که اربعین بزرگترین رزمایش جهان تشیع است.


شنبه 14 مرداد 1402 ، 39 : 9

کد خبر :

بازدید : 60
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها