جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 56 : 10

کد خبر :

پخش شیرابه زباله در سطح شهر کهریزک

شهردار کهریزک از توقیف ۷ خودروی حامل زباله شهرداری تهران به آرادکوه خبر داد و گفت: بر‌اساس دستور قضایی کامیون‌ها و تریلرهایی که ‌در سطح شهر کهریزک ریزش شیرابه داشتند، متوقف و علیه شهرداری تهران اعلام جرم خواهد شد.

به گزارش سبحان علی کلهر با اشاره به برخورد جدی مدیران و مسئولان کهریزک با تخلفات محیط‌زیستی اظهار داشت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی شهرستان ری از ریزش شیرابه تریلرهای حامل زباله در مسیر آرادکوه از ساعات ابتدایی صبح امروز اقدامات و تمهیدات برخورد با خودروهایی که در سطح شهر کهریزک ریزش شیرابه دارند آغاز شد.

وی افزود: عوامل شهرداری، محیط‌زیست، کلانتری و سایر دستگاه‌های متولی در بخش کهریزک از ساعات ابتدایی امروز در محدوده حاضر و در حال بررسی خودروهای حامل پسماند هستند که در این راستا به‌منظور توقیف خودروهای متخلف دستور قضایی نیز صادر شده است.

شهردار کهریزک در ادامه گفت: تاکنون 7 کامیون و سیم تریلر حامل پسماند که فاقد تجهیزات شیرابه گیر بودند در محدوده شهر کهریزک شناسایی و به‌منظور رسیدگی قضایی به پارکینگ منتقل شدند.

کلهر تصریح کرد: خودروهای حامل پسماند اغلب فاقد تجهیزات شیرابه‌گیری هستند و به دلیل عبور خودروهای حمل زباله از سطح شهر کهریزک شیرابه‌ها در خیابان‌های اصلی شهر تخلیه و معضلاتی را برای مردم ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: ریزش شیرابه پسماند علاوه بر آلودگی‌های زیست‌محیطی منجر به آسیب جدی به آسفالت خیابان‌ها و افزایش تصادفات و به‌ویژه موتورسیکلت‌ها می‌شود لذا این طرح در راستای حفظ حقوق شهروندان اجرایی و تا حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.

شهردار کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: با همراهی اداره محیط‌زیست شهرستان ری اعلام جرم علیه معضلات زیست‌محیطی خودروهای حامل پسماند شهرداری تهران انجام می‌شود که در صورت عدم اصلاح رویه روند قانونی نیز پیگیری می‌شود.


پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 56 : 10

کد خبر :

بازدید : 71
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها