يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 51 : 10

کد خبر :

مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری:

داوطلبان جمعیت هلال احمر بروجن ۶۰۰ واحد خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری از اهدای ۶۰۰ واحد خون توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر بروجن خبر داد.

به گزارش سبحان حسین هاشمی ، اظهار کرد: همزمان با روز ملی اهدای خون، اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر شعبه بروجن ۶۰۰ واحد خون سالم در قالب طرح حمایت ماندگار و باشعار «اهدای خون، اهدای زندگی» به بیماران و نیازمندان فرآورده‌های خونی اهداکردند.

وی تصریح کرد: هر ساله از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر پویش‌های مختلفی برای جذب اهداکنندگان برگزار می‌شود، امسال پویش نذر خون با شعار «اهدای خون، ایثار و حسین و نذر عاشقان» هم‌زمان با سراسر کشور در این استان نیز برگزار شد.

هاشمی با بیان اینکه اهدای خون در این استان از سوی بانوان کم‌رنگ‌تر بود اما در پویش نذر خون اکیپی مختص خون‌گیری از بانوان در دبستان الهام مستقر شدند و شاهد اهدای خون خوبی از سوی این قشر به‌عنوان نیمی از جامعه بودیم بیان داشت: در این پایگاه ۳۰ خانم در شب تاسوعای حسینی خون اهدا کردند.

مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری یادآور شد: در خود سازمان هم پایگاهی مختص اهدای خون برای زنان در نظر گرفته شده است و در این محل آزمایش هموگلوبین هم انجام می‌شود بنابراین در صورت مشاهده کم‌خونی در بانوان خون‌گیری صورت نمی‌گیرد و دارو به بیمار داده می‌شود.

هاشمی تاکید کرد: هدف ما در سازمان انتقال خون در ابتدا سلامت اهداکننده و در مرحله بعد کمک به بیماران است.


پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 51 : 10

کد خبر :

بازدید : 73
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها