يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 49 : 10

کد خبر :

رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان خبر داد:

راه‌اندازی پُست قرنطینه‌ای آفات و بیماری‌های گیاهی در عنبرآباد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از راه اندازی پُست قرنطینه‌ای آفات و بیماری‌های گیاهی در شهرستان عنبرآباد خبرداد.

به گزارش سبحان دکتر احمد احمدپور عملیات مقابله با سوسک سرخرطومی خرما را موفقیت‌آمیز اعلام کرد و گفت: با تشکیل تیم‌های کارشناسی و اقدامات این تیم در مبارزه با آفات به‌ خصوص سوسک سرخرطومی خرما در جنوب کرمان موفق عمل کردیم و این مهم در سطح باغات عنبرآباد نیز  به‌ خوبی انجام شده است.

وی راه‌اندازی هر چه سریعتر پست قرنطینه‌ای را یک ضرورت دانست و در ادامه مشارکت عمومی را در مبارزه با آفت سرخرطومی مورد تاکید قرار داد و افزود: کار مبارزه با آفت سرخرطومی خرما در شهرستان عنبرآباد با جدیت در حال انجام است  و مقدار قابل توجهی پاجوش آلوده شناسایی و امحا شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان جلوگیری از جابجایی هر گونه پاجوش را بدون هماهنگی با کارشناسان حفظ نباتات ممنوع اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه عنبرآباد یکی از گلوگاه‌های حمل و جابجایی انواع  نهال و پاجوش محسوب می‌شود لذا بزودی با تأمین اعتبار لازم پُست قرنطینه در این شهرستان راه‌اندازی و فعال می‌شود و حمل غیر مجاز پاجوش در شهرستان به‌خوبی کنترل خواهد شد.

 احمدپور از حمایت‌های پدافند غیرعامل در برگزاری دوره‌های آموزشی و روشنگری در خصوص تبعات آفت سرخرطومی خرما تقدیر کرد و گفت: با هم افزایی همه دستگاه‌ها و نهادها تا کنون دوره‌های آموزشی متعددی برگزار شده که در مهار آفت تأثیر داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان همچنین از باغداران و مردم خواست هر گونه موارد مشکوک در جابجایی و خرید و فروش پاجوش را به مراکز خدمات و کارشناسان اطلاع دهند تا از توسعه بیماری جلوگیری به‌عمل آید و گفت: همکاری مردم در مهار آفت سرخرطومی حائز اهمیت است و فرهنگ‌سازی در کنترل شیوع این آفت موثر واقع شده است.


پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 49 : 10

کد خبر :

بازدید : 74
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها