پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 13 : 9

کد خبر :

500 پزشک به دلیل اقدامات نتانیاهو از فلسطین اشغالی مهاجرت می‌کنند

اقدامات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تغییرات قضایی سبب شده تا دست کم 500 پزشک به دنبال ترک سرزمین‌های اشغالی باشند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان، رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه از مهاجرت صدها پزشک اسرائیلی از سرزمین‌های اشغالی به دلیل اقدامات اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه پزشکان اسرائیل در نشست اضطراری با مدیر کل وزارت بهداشت این رژیم اعلام کردند که برآورد می‌شود دست کم 500 پزشک سرزمین‌های اشغالی را به دلیل طرح تغییرات قضایی نتانیاهو ترک کنند. 

پس از تشدید بحران در اراضی اشغالی فلسطین به علت اقدامات کابینه، رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند هزاران پزشک در تلاش برای خروج از فلسطین اشغالی هستند.

کابینه رژیم صهیونیستی به ریاست نتانیاهو پس از روی کار آمدن علی‌رغم اعتراضات گسترده تلاش‌هایی را برای تصویب طرحی تحت عنوان «اصلاحات قضایی» آغاز کرد تا دستگاه قضایی این رژیم را تضعیف کند که این اقدام با اعتراضات و تظاهرات گسترده مواجه شد.

پزشکان و نظامیان ذخیره فعال و غیرفعال ارتش رژیم صهیونیستی از جمله مهم‌ترین گروه‌های بودند که به‌شدت اعتراض خود را به این طرح ابراز داشتند. علی‌رغم این اعتراضات، پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) اخیرا بخشی از طرح مدنظر کابینه را تحت عنوان «لغو بند معقولیت» به تصویب رساند که قدرت دیوان عالی این رژیم را تضعیف کرد و در مقابل قدرت کابینه را در تصویب طرح‌های موردنظر افزایش داد.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در خبری که آن را به ‌تازگی منتشر کرده، در این باره گزارش داد: «تعداد پزشکانی که در حال بررسی خروج از اسرائیل به علت انقلاب قضایی هستند، در حال افزایش و گسترش است.»


پنجشنبه 12 مرداد 1402 ، 13 : 9

کد خبر :

بازدید : 74
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها