چهارشنبه 02 خرداد 1403    2024/5/22

چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 43 : 15

کد خبر :

بیانیه امام جمعه شیراز در پی هتک حرمت به یک بانوی آمر به معروف

به دنبال هتک حرمت به یک بانوی آمر به معروف و ناهی از منکر در باغ نارنجستان شیراز، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش سبحان روابط عمومی نهاد نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز روز چهارشنبه به نقل از امام جمعه شیراز آورده است: حادثه دلخراش و تاسف انگیز و گناه آلود اخیر در محل گردشگری نارنجستان قوام شیراز دل و قلب هر آزادمردی را به درد می‌آورد و اینجانب از همان لحظات اولیه اطلاع از واقعه، پیگیر موضوع از مبادی ذی ربط و قانونی بوده‌ام و بدین لحاظ چند نکته به استحضار شما می رسانم.

این بیانیه می افزاید: از غیرت، آزادگی، شجاعت و حمیت شما مردم عزیز سومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در ایران اسلامی که در این قضیه موضع متدینانه و فساد ستیزانه خود را ابراز نموده‌اید بسیار متشکرم و عزت و سربلندی همه شما را در راه اعتلای ایران انقلابی اسلامی از خداوند متعال خواهانم.

در این بیانیه آمده است: ضمن تشکر از اقدام به موقع و پیگیری قاطعانه عزیزان نیروی انتظامی و دادگستری و بسیجیان عزیز استان در دستگیری و بازداشت عوامل حادثه غم انگیز مذکور، تداوم اقدام و جدیت در برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه و متجاهرین به فسق و گناه، و حمایت قاطعانه، مستمر و فوری از آمران به معروف و ناهیان از منکر را از مسئولان امر خواستارم.

بیانیه مذکور حاکی است: متولیان مراکز گردشگری و میراث فرهنگی باید از هرگونه تعلل و کوتاهی در اقدام قانونی برای مقابله با هرگونه عمل خلاف قانون و گناه آلود در مراکز این پرهیز نموده و با قاطعیت از هنجارشکنی ها جلوگیری کنند.

این بیانیه می افزاید: ضمن ابراز ارادت و دلجویی متواضعانه از خانم های محترم و معظمی که در این حادثه وقیحانه مورد اهانت ظالمانه قرار گرفته اند، از همه متدینین، غیورمردان و شیرزنان استان ولایتمدار فارس و شهر سومین حرم اهل بیت علیهم السلام می خواهم که همچنان فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر را در سرخط اول زندگی خود قرار داده و طبق سفارشات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته بر اساس قانون اقدام و مراقب هرگونه سوء استفاده دشمنان قسم خورده ایران اسلامی باشند.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب شیراز، در پی هتک حرمت یک بانوی محجبه آمر به معروف در باغ نارنجستان قوام شیراز مدیر این مجموعه با دستور مقام قضایی احضار و بازداشت شد.

رییس کل دادگستری فارس نیز سه شنبه دهم مرداد جاری در پی درگیری و توهین ۲ نفر با آمر به معروف در باغ نارنجستان شیراز ضمن تاکید بر حمایت قاطع دستگاه قضایی از آمران به معروف طی دستوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواست تا این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و مراتب برخورد اطلاع رسانی شود.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با تقدیر از اقدام قانونی آمر به معروف در باغ نارنجستان شیراز، دغدغه و جدیت آمران به معروف در حوزه حجاب و عفاف را مصداق واقعی عمل به تکلیف دینی خواند و تاکید کرد: دادگستری فارس حامی قاطع آمران به معروف است.

وی با تاکید بر توجه بیشتر مسئولان به موضوع عفاف و حجاب از مدیران نهادها خواست تا با در نظر گرفتن اهمیت اجرای قانون و تکالیف دینی و شرعی از شکل گیری چنین برخورد های توهین آمیزی با آمران به معروف جلوگیری کنند.

رییس شورای قضایی فارس گفت: فعالان حوزه عفاف و حجاب و آمران به معروف همواره در حمایت قانون هستند و با هتاکان به این افراد در هر جایگاه و مسندی مطابق ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به برخورد به دور از اغماض با متهمان پرونده اخیر گفت: وابستگی سازمانی و عضویت احد از متهمان این پرونده در یکی از نهادها در طی شدن سیر قانونی پرونده تاثیری نخواهد داشت، تصریح کرد: انتظار داریم که افرادی که با قانون و مقررات و تکالیف شرعی و عرفی جامعه آشنایی دارند خود آمر به معروف و مصلح و ارشاد کننده افراد در رعایت امر عفاف و حجاب اسلامی باشند.

پس از درگیری ۲ نفر در باغ نارنجستان شیراز با آمر به معروف در حوزه عفاف و حجاب، دادستان شیراز ضمن اعلام بازداشت عاملان این درگیری، تشکیل پرونده و ارجاع آن به شعبه ویژه بر رسیدگی سریع و خارج از نوبت پرونده تأکید کرد.


چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 43 : 15

کد خبر :

بازدید : 263
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها