يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 16 : 15

کد خبر :

۱۰ مصوبه، رهاورد سفر دوم استاندار فارس به شهرستان آباده

استاندار فارس در دومین دور سفرهای شهرستانی خود صبح امروز چهارشنبه یازدهم مردادماه وارد شهرستان آباده شد، سفری که رهاورد آن ۱۰ مصوبه برای این شهرستان بود.

به گزارش سبحان ، دکتر محمد هادی ایمانیه، در بدو ورود به آباده در گلزار شهدای این شهر حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

استاندار فارس همچنین از چند کارخانه‌های کاشی و سرامیک و پروژه نهضت ملی مسکن آباده بازدید کرد و در مراسم افتتاح فرمانداری ویژه این شهرستان نیز حضور یافت.

استاندار فارس در ادامه در اولین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ای و شهرستانی شمال فارس که هم اینک در حال برگزاری است حضور یافت.

اجرایی شدن بخش عمده مصوبات سفر سال گذشته به آباده
استاندار فارس، با اشاره به سفر نخست به این شهرستان که ۱۴ مهرماه سال گذشته انجام شد گفت: این سفر ۲۲ مصوبه به همراه داشت که تعداد قابل توجهی از آنها اجرایی شده است.

ایمانیه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان آباده در جمع خبرنگاران افزود: برخی از این پروژه ها نیز در مسیر اجرا با موانعی مواجه شده اند که در جلسه شورای اداری سعی کردیم که نسبت به رفع این موانع اقدام کنیم که امیدواریم با تصمیماتی که در این زمینه اتخاذ شد، تا پایان امسال سایر مصوبات باقیمانده سفر نخست نیز اجرایی شود.

نماینده عالی دولت در فارس اظهار کرد: در سفر امروز نیز ۱۰ مصوبه دیگر برای آباده به تصویب رسید که امیدواریم اجرایی شدن این مصوبات نیز به توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر این شهرستان کمک کند.

افتتاح فرمانداری ویژه آباده در صدمین سال تاسیس فرمانداری این شهرستان
دکتر ایمانیه، در خصوص افتتاح فرمانداری ویژه آباده نیز گفت: امروز این اتفاق با همراهی و کمک نماینده مردم این شهرستان در مجلس در حالی رقم می خورد که صدمین سال تاسیس فرمانداری آباده نیز گرامی داشته شد.

وی اظهار کرد: این اتفاق و رویداد بیانگر تلاش و اصالت این شهرستان در تقسیمات کشوری و فعالیت هایی که انجام شده است.

آباده، پیشرو در اجرای طرح نهضت ملی مسکن
استاندار فارس، آباده را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن از شهرستان های پیشرو دانست و گفت: هم اینک در این شهرستان ۲ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است که امیدواریم همزمان با سفر دوم رئیس جمهور به استان فارس بتوانیم تعدادی از این واحدها را به بهره برداری رسانده و تقدیم مردم کنیم.

دکتر ایمانیه افزود: البته برخی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن آباده در بحث زیرساخت‌های آب و برق با مشکلاتی مواجه بود، با مصوبه اخیر شورای عالی مسکن کشور مبنی بر تامین یک سوم هزینه های زیرساختی توسط وزارت نیرو، یک سوم توسط وزارت راه و شهرسازی و یک سوم توسط استان‌ها، امیدواریم مساله تامین این زیرساخت ها نیز حل شود و کسانی که در این واحدها اسکان می یابند دچار مشکل نشوند.

وی، در خصوص حل مشکل راه روستای خسرو و شیرین هم گفت: در این زمینه در جلسه امروز به شکل تلفنی با معاون وزیر راه و شهرسازی گفت و گوی تلفنی انجام دادیم و سعی کردیم این مساله را تامین اعتبار کنیم تا مشکل این محور را که به آزادراه شیراز – اصفهان متصل می شود با همکاری وزارت دفاع و وزارت راه و شهرسازی حل کنیم.

نماینده عالی دولت در فارس افزود: در جلسه امروز در خصوص تامین برق شمال استان به ویژه شهرستان آباده نیز در تماس تلفنی با رئیس توانیر کشور این قول از جانب ایشان داده شد که در سفر دوم دولت به استان و همچنین از طریق مولد سازی این مساله تامین اعتبار شود.

دکتر ایمانیه ادامه داد: بحث اجرای فاضلاب خسرو و شیرین نیز که به تصویب رسیده و طراحی آن نیز انجام شده به زودی آغاز می شود.

وی اظهار کرد: تکمیل سالن ورزشی خسرو و شیرین هم نیازمند ۷۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر دارد که امیدواریم با تامین این اعتبار به زودی شاهد تکمیل این سالن ورزشی و تقدیم آن به مردم باشیم.

حمایت تمام قد از سرمایه گذاری
استاندار فارس، با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری منطقه ای و شهرستانی شمال فارس به میزبانی شهرستان آباده گفت: امیدواریم که این همایش سبب شود که سرمایه‌گذاران این استان و شهرستان در هر نطقه‌ای از استان، کشور و خارج از کشور که هستند و دلشان برای وطن و دیارشان نیز می تپد، برای جذب سرمایه گذاری ها، اشتغال، کارآفرینی و تولید بیشتر تلاش کنند.


چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 16 : 15

کد خبر :

بازدید : 241
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها