دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 13 : 15

کد خبر :

افشای تخلف دیگر‌ "رضایت‌‌خودروی طراوت نوین"

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از فرار مالیاتی ۱۸۷۰ میلیارد ریالی مدیرعامل شرکت پیش‌فروش خودروی رضایت‌‌خودروی طراوت نوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، در پی ‌فعالیت‌های غیرقانونی شرکت رضایت خودروی طراوت نوین و سرمایه‌پذیری از 50 هزار شخص حقیقی، 2 مردادماه مدیرعامل این شرکت و برخی وابستگان این مدیر بازداشت شدند.

با توجه به اینکه سرمایه بسیار زیادی در اختیار این شرکت بود با دستور قضایی تعدادی از وابستگان مدیر شرکت از جمله همسر، برادر، همسر برادر، وکیل شرکت و افراد موثری که اموال مردم در حساب آنان بود به دلیل بیم فرار و خروج پول دستگیر شدند.

دستگاه قضائی استان قزوین ‌همچنین دستور توقف سرمایه‌پذیری در شرکت‌های پیش‌فروش خودرو در شهرستان تاکستان را صدر کرد ‌و مدیران این مجموعه ‌موظف شدند بر‌اساس زمانبندی اعلام شده ‌مطالبات سرمایه‌گذاران را بپردازند، اما همه ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و گویا مالک و مدیرعامل این شرکت پیش‌فروش خودرو رکوردار فرار مالیاتی در استان قزوین هم است. 

عزیزالله عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره فهرست 13 فقره مالیاتی به ارزش 2630 میلیارد ریال که دادستان قزوین 18 تیرماه رسانه‌ای کرد، اظهار داشت: بیشترین میزان فرار مالیاتی در این فهرست مربوط به مدیرعامل شرکت رضایت خودروی طراوت نوین است که 1870 میلیارد ریال فرار مالیاتی دارد.

وی اضافه کرد: بنابراین حدود 72 درصد کل فرار مالیاتی احصا‌شده توسط اداره مالیات استان قزوین مربوط به مالک و مدیرعامل این شرکت است. فرار مالیاتی مدیر این شرکت در اظهارنامه میزان درآمد خود را قید و ابراز نکرده است. چرا که در اظهارنامه مؤدی مالیاتی باید بگوید چقدر درآمد داشته است.

عباسپور با بیان اینکه این فهرست 13 فقره مالیاتی مربوط به 13 نفر را بعد از بررسی احصا کردیم و در اختیار دادستان مرکز استان گذاشتیم، اضافه کرد: در این فهرست از هر رسته و صنفی چه تولیدی و غیرتولیدی داریم.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه تلفنی 1526 برای سوت‌زنی فرارهای مالیاتی گفت: برای نمونه اگر فردی به پزشک مراجعه کند و ببیند که پزشک دستگاه پوز ندارد، اسم و مشخصات پزشک توسط مردم یا فرد گزارش‌دهنده در اختیار اداره مالیات قرار داده می‌شود که ما این مشخصات را در اختیار همکاران در سامانه 181 برای بررسی فرار مالیاتی می‌گذاریم.

مدیرکل مالیات استان قزوین درباره دریافت هزینه پزشکان به صورت کارت به کارت هم بیان کرد: اگر فردی که پزشک او را مجبور کرده که هزینه خود را به صورت کارت به کارت واریز کند، اگر رسید بیاورد که این هزینه را برای چه کسی واریز کرده، موضوع را پیگیری می‌کنیم.

عباسپور افزود: اگر فرار مالیاتی گزارش‌شده بعد از بررسی احراز شود، به پزشکی که فرار مالیاتی کرده، بخشودگی جرائم تعلق نمی‌گیرد و معافیت مالیاتی هم از او سلب می‌شود و در ضمن فرصت تقسیط مالیات هم از آنها گرفته می‌شود. همین امسال پزشکان تلاش کردند که مالیات را به صورت توافقی پرداخت کنند، اما سازمان امور مالیاتی این موضوع را قبول نکرد و فرم تبصره 100 را برای آنها بارگزاری نکرد.


چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 13 : 15

کد خبر :

بازدید : 66
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها