دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 58 : 14

کد خبر :

گلایه‌های دبیر و ملی‌پوشان کشتی آزاد از مشکلات در دیدار با هاشمی

اعضای تیم ملی کشتی آزاد، گلایه‌های خود نسبت به تبعیض‌ها و مشکلات اعضای این تیم را به دبیرکل کمیته ملی المپیک گفتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری سبحان ، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی در حاشیه بازدید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک و اعضای هیئت اجرایی این کمیته از اردوی تیم ملی کشتی اظهار داشت: مسابقات صربستان اولین میدان ما برای کسب سهمیه المپیک پاریس است و باید 80 درصد کار کسب سهمیه در این مسابقات انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: بلافاصله پس از آن و در فاصله کمتر از دو هفته، بازی‌های آسیایی هانگژو را داریم که برای کشور مهم است. مدال‌های کشتی‌گیران در ارتقای رده‌بندی کاروان و جایگاه ایران بسیار اهمیت دارد.

 

پژمان درستکار مربی تیم ملی کشتی آزاد نیز خطاب به دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: بچه‌های ما گلایه‌مند هستند، چون سخت‌ترین سال را داریم. همه تورنمنت‌ها مهم هستند، اما در زمانی که امکانات‌مان قوی نبود، وضعیت را قوی‌تر از حالا می‌دیدیم. بچه‌های ما دو سال است که جوایز خود را از وزارت ورزش دریافت نکردند.

«درد کشتی این است که مسئولان همیشه لحظات آخر یاد آن می‌افتند.»، وی ضمن بیان این جمله خاطر نشان کرد: بچه‌ها با کمترین‌ها، بیشترین تلاش را می‌کنند تا دل مردم را شاد کنند. بچه‌های ما نیاز دارند بعد از قهرمانی جهان ریکاوری کنند و امیدوارم شما کنار این بچه‌ها باشید.

کشتی , کشتی ایران , کشتی آزاد , مناف هاشمی , کمیته ملی المپیک ایران ,

ملی‌پوشان کشتی در این بازدید بر پرداخت حواله خودرو به فوتبالیست و تبعیض بین فوتبال و سایر رشته‌ها تأکید کردند.

مناف هاشمی پس از شنیدن این گلایه‌ها بیان کرد: به احترام کشتی و افتخارات شما، برای اولین بار هفت تا هشت عضو هیئت اجرایی از اردوی یک رشته بازدید می‌کنند. تلاش‌های علیرضا دبیر در چهار سال گذشته قابل تقدیر است و ورزشکاران ما افتخاراتی آفریدند که همه در آن شریک هستند. کمترین نقش را هم ما داشتیم که کنارتان هستیم.

وی با اشاره به مشکلات پابرجا عنوان کرد: مشکلات کشور به قدری زیاد است که در حدود هشت ماهی که اعضای هیئت اجرایی آمده‌اند، قابل حل نیست. همه صحبت‌ها را منتقل می‌کنیم؛ به‌خصوص موضوع خودرو. موضوع حواله خودرو یکی از دغدغه‌های ماست و هیچ تبعیضی را نمی‌پذیریم. قول می‌دهم هیچ تبعیضی در المپیک و بازی‌های آسیایی برای هیچ ورزشکاری قائل نیستیم. شاید تا الان 14 یا 15 میلیارد تومان به کشتی دادیم و قول می دهیم کل 24 میلیارد را پرداخت کنیم.

دبیر کمیته ملی المپیک با بیان اینکه اعضای این کمیته تلاش می‌کنند علاوه بر پاداش، امتیازاتی برای مدال‌آوران المپیک در نظر بگیرند، اظهار داشت: چند تفاهم‌نامه خوب را پیگیری می‌کنیم تا اتفاقات خوبی برای مدال‌آوران المپیک در بخش مسکن بیفتد. برندگان طلای بازی‌های آسیایی امتیازات خوبی می‌گیرند. دبیر ارتباطات خوبی دارد و قطعاً کمک‌های او بیشتر خواهد بود. دست ما در هیئت اجرایی باز نیست که حواله خودرو بدهیم، اما صحبت‌های شما را منتقل می‌کنیم.

کشتی , کشتی ایران , کشتی آزاد , مناف هاشمی , کمیته ملی المپیک ایران ,

هاشمی در ادامه از حسن یزدانی، برنده مدال طلای المپیک 2016 خواست تا خواسته‌های خود را مطرح کند، اما یزدانی زیر لب گفت که صحبت فایده‌ای ندارد و او قبلاً نکات مدنظر خودش را گفته است. هادی عامل گزارشگر برجسته کشتی که در این بازدید حضور داشت، این جمله یزدانی را بلند تکرار کرد‌. وقتی هاشمی از یزدانی خواست که خودش صحبت کند، آزادکار کشورمان تنها به خیرمقدم گفتن به هاشمی اکتفا کرد.

پس از ورود علیرضا دبیر به جلسه، وی خطاب به هاشمی گفت که فدراسیون کشتی کمتر از 50 درصد بودجه خود را دریافت کرده است که دبیرکل کمیته ملی المپیک وعده داد صد درصد بودجه کشتی طی 30 تا 45 روز آینده پرداخت شود.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اهدای حواله خودرو به بازیکنان حاضر در جام جهانی فوتبال 2022 قطر تصریح کرد: این حق فوتبالیست‌هاست و آنها هم بچه‌های ما هستند. بحث من این است که این موضوع حق بچه‌های ما هم هست. باید بقیه رشته‌ها را هم ببینند و رئیس جمهور به این مسئله اشاره کرد. اگر این اتفاق در همه رشته‌ها بیفتد و در حد حرف نباشد، اتفاق خوبی است. امیدوارم وقتی شاخص تخصیص بودجه در کمیته ملی المپیک تغییر کرد، بودجه ما هم افزایش یابد.


چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 58 : 14

کد خبر :

بازدید : 64
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها