دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 34 : 13

کد خبر :

۴۰۰ تن دارو برای اربعین حسینی به عراق ارسال شد

رئیس جمعیت هلال احمر ایران از ارائه خدمات درمانی از جمله اعزام چهار هزار پزشک و ارسال ۴۰۰ تن دارو به عراق ویژه اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار سبحان ، پیرحسین کولیوند امروز، چهارشنبه 11 مرداد در سومین کنگره بین المللی اربعین در مرکز همایش‌های رازی گفت: عملیات امداد و نجات در سلامت اربعین به عهده جمعیت هلال احمر است و نیروهای هلال احمر در این مدت برای حفظ سلامت زائران حضور فعالی خواهند داشت و خدمات ارزنده‌ای را ارائه می‌دهند.

وی اظهار داشت: در این کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین باید دیپلماسی سلامت کشورهای اسلامی و سایر کشورها را تقویت کنیم و هماهنگی بین بخشی و انسجام و هم‌افزایی گروه‌های مختلف مانند سپاه پاسداران، ارتش، نیروهای جهادی، ادیان و مذاهب مختلف شناسایی و ظرفیت‌های مورد نیاز بهداشت و ایمنی و خدمات سلامت بین زائران ارائه شود.

کولیوند تصریح کرد: نقش آموزش در کاهش مخاطرات و بیماری‌ها در اربعین به زائران مهم است و جلسات مختلفی برای آسیب‌شناسی این رویداد بزرگ برگزار شده است.

محورهای کنگره بین المللی اربعین شامل بیماری‌های شایع و سوانح و حوادث اربعین، پرستاری، آموزش و پژوهش، مدیریت تجمعات انبوه، مباحث کلی نوین سلامت است و برگزاری کنگره به منظور تقویت بنیه علمی پزشکی حائز اهمیت است.

ایران جزو پنج کشور برتر دنیا در مراقبت های اولیه بهداشتی است

عبدالرضا پازوکی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این رویداد مذهبی‌ و عظیم با حضور بیش از ۲ هزار شرکت‌کننده از بخش‌های مختلف از جمله علوم پزشکی، صاحبان موکب و هلال‌احمر برگزار شده و در مورد چالش‌ها، آسیب‌ها و مخاطرات سلامت در اربعین بحث و تبادل‌نظر می‌شود.

وی افزود: ایران جزو پنج کشور برتر دنیا در بحث مراقبت‌های اولیه بهداشتی است و در اربعین همه بیماری‌ها و مخاطرات حوزه سلامت مانند گرد و غبار و بلایای طبیعی شناسایی و اطلاع‌رسانی به زائران انجام خواهد شد.

پازوکی تصریح کرد: اربعین به‌عنوان رویداد منحصربه‌فرد و تجمع انبوه بوده، به طوری که در اربعین سال گذشته بیش از ۲۳ میلیون نفر از نوزاد تا سالمند حضور یافتند و حتی بیماران خاص شامل کلیوی، دیابتی و پیوندی هم شرکت کردند و خدمات متفاوت‌تری به آنها ارائه شد و امیدواریم در اربعین حسینی امسال نیز خدمات ارزنده ای به زائران ارائه شود.

سومین کنگره بین‌المللی سلامت اربعین به مدت سه روز با حضور نمایندگانی از ۴۰ کشور همچون عراق، لبنان، آمریکا، انگلیس، پاکستان و بحرین در مرکز همایش‌های رازی برگزار شده است.


چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 34 : 13

کد خبر :

بازدید : 240
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها