شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 5 : 11

کد خبر :

مذاکرات اقتصادی ایران و پاکستان در اسلام‌آباد گشایش یافت

نشست مذاکراتی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با محور توسعه همکاری‌های دوجانبه اقتصادی با حضور مسوولان ارشد دو کشور در شهر اسلام‌آباد گشایش یافت.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سبحان ، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران در راس یک هیات اقتصادی و بازرگانی برای گفت وگو با مقامات پاکستانی به اسلام‌آباد سفر کرد.

مذاکرات اقتصادی دو کشور ساعاتی قبل در اسلام‌آباد آغاز شد. ریاست هیات ایرانی برعهده معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و ریاست هیات پاکستانی را نیز قائم مقام وزارت امور اقتصادی این کشور برعهده دارد. رضا امیری مقدم سفیر ایران در پاکستان، خانم ثمر احسان معاون وزارت امور اقتصادی پاکستان نیز در این جلسه حضور یافتند.

مهم‌ترین دستورکار جلسه امروز پیگیری توافقات اخیر در دیدار رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر پاکستان، عملیات‌سازی سازوکار تهاتر، مناسبات تجاری، مرزی، گمرکی از جمله توافقات بیست و یکمین کمیسیون مشترک اقتصادی که تابستان سال گذشته در پاکستان برگزار شد، است.

هیات‌های اقتصادی دو کشور نتایج کار و توافق‌های خود را به جلسه وزیران امور خارجه ایران و پاکستان ارائه می‌کنند و پیش بینی می‌شود نتیجه این مذاکرات به امضای دو وزیر خارجه برسد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران طی سخنانی در جلسه افتتاحیه بر لزوم همگرایی قوی دو کشور برای غلبه بر مشکلات در مسیر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

وی افزود که هدف اصلی سفر هیات بلندپایه اقتصادی ایران به کشور دوست و همسایه پاکستان پیگیری توافقات دوجانبه و کمک به کسب منافع مشترک می‌باشد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه اعلام کرد: بر اساس دعوتی که از سوی وزیر امور خارجه پاکستان صورت گرفته، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران همراه با هیات عالی رتبه اقتصادی روز چهارشنبه به اسلام‌آباد سفر خواهد کرد.

اواخر مردادماه گذشته بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در اسلام‌آباد برگزار و در پایان ۴ یادداشت تفاهم برای گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف میان دو کشور به امضا رسید.


چهارشنبه 11 مرداد 1402 ، 5 : 11

کد خبر :

بازدید : 245
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها