جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

سه شنبه 10 مرداد 1402 ، 50 : 15

کد خبر :

استاندار فارس:

استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی به ساعت اداری محدود نشود

استاندار فارس گفت: استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی استان از جمله مکان ها و فضاهای فیزیکی آنها نباید به ساعت اداری محدود شود.

به گزارش سبحان ، دکتر محمد هادی ایمانیه، روز سه‌شنبه در نشست بسیج هنرمندان در شیراز افزود: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که این امکانات و فضاها که تقریبا در اختیار تمام دستگاه‌های اجرایی است در ساعت‌های غیر اداری در اختیار سایر فعالیت‌ها از جمله فعالیت های هنری قرار گیرند.

وی ادامه داد: در سفر دوم هیات دولت به استان بنا است که سالن های سینمایی هفتگانه شیراز افتتاح شود که از این مجموعه‌ها نیز می‌تواند به شکل شبانه روزی مورد استفاده قرار گیرد.

خرید منازل میراثی برای استفاده هنرمندان
استاندار فارس، در پاسخ به درخواست پیش بینی مکان برای فعالیت هنری و برگزاری نمایشگاه های مرتبط گفت: در همین ارتباط و برای اختصاص منازل میراثی شیراز به این فعالیت ها، مذاکراتی با وزیر میراث فرهنگی، وزیر فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی و تولیت شاهچراغ داشته ایم.

ایمانیه افزود: به دنبال این هستیم که در سفر آتی رئیس جمهور به استان مصوبه‌ای داشته باشیم تا بر اساس آن بتوانیم ۴۰ واحد از این خانه‌ها را خریداری و بازسازی کنیم و هر کدام را در اختیار یکی از فعالیت‌ها و حوزه های هنری و هنرمندان قرار دهیم.

وی، در خصوص ساماندهی تالار ابوریحان در شیراز هم گفت: این تالار مکانی برای نمایش تئاترهای شهر شیراز بوده و هست که به زودی تفاهم نامه‌ای برای نوسازی و تجهیز این تالار منعقد خواهد شد.

استاندار فارس، مباحث فعالیت‌های مرتبط با کودک و نوجوان را بسیار مهم دانست و گفت: در همین ارتباط ضرورت دارد که یک هم افزایی بین بسیج هنرمندان، کانون پرورش فکری، حوزه هنری و کانون فرهنگی هنری مساجد شکل گیرد.

ایمانیه، در پاسخ به پیشنهاد تشکیل نظام هنری اظهار کرد: تشکیل نظام هنری مانند نظام مهندسی و نظام پزشکی نیازمند سازو کارهای مخصوص خود است و مصوبه مجلس را می خواهد اما استان فارس می تواند آغازگر این حرکت و اتفاق باشد.


سه شنبه 10 مرداد 1402 ، 50 : 15

کد خبر :

بازدید : 187
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها