دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

سه شنبه 10 مرداد 1402 ، 17 : 10

کد خبر :

بیانیه پایانی اجلاس کنگره ملی عربی در بیروت

حاضران در سی و دومین اجلاس کنگره ملی عربی که بیروت میزبان آن بود با اشاره به اینکه مقاومت گزینه اصلی برای دفاع از امت اسلامی است تاکید کردند، وحدت عربی یک هدف راهبردی بوده و اسرائیل باید از منطقه ریشه کن شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، روز گذشته سی و دومین اجلاس کنگره ملی عربی که یکشنبه در بیروت آغاز شده بود به پایان رسید.

این اجلاس کنگره ملی عربی که با حضور شخصیت‌های برجسته عربی و نمایندگان گروه‌های مقاومت برگزار شده بود در بیانیه پایانی خود تاکید کرد که مقاومت گزینه اصلی برای دفاع از امت اسلامی و یک مولفه اصلی در منطقه است. 

در این دور از نشست کنگره ملی عربی به مسائلی چون توافق ایران و عربستان، همگرایی کشورهای عربی با سوریه و بازگشت این کشور به اتحادیه عرب،  راه‌های حمایت از مقاومت فلسطین و ...پرداخته شد.

در این نشست همچنین حاضران از نقش الجزایر در حمایت از فلسطین و مقابله با نفوذ رژیم صهیونیستی در قاره آفریقا قدردانی کرده و از دولت‌های عربی خواستند تا از آزادی‌ها حمایت کرده و از سیاست سکوت دست بردارند.

در ادامه بیانیه پایانی کنگره ملی عربی آمده است، منافع عربی در گرو تشکیل یک جبهه جهانی برای همکاری در زمینه توسعه و شکوفایی به ویژه در حوزه اقتصادی است.

در این بیانیه همچنین به بحران سودان اشاره و تاکید شد، آنچه که در سودان اتفاق می‌افتد بسیار تاسف‌بار است و از کشورهای عربی می‌خواهیم برای کمک به سودان اقدام کنند.

شرکت‌کنندگان در سی و دومین اجلاس کنگره ملی عربی تاکید کردند که وحدت عربی یک هدف راهبردی بوده و ریشه‌کن کردن اسرائیل از منطقه و محافظت از منطقه در برابر مداخلات خارجی ضروری است.

سی و دومین نشست کنگره ملی عربی روز یکشنبه در بیروت با عنوان «جنین» برگزار شد. انتخاب این نام برای نشست کنگره ملی عربی به منظور قدردانی از رزمندگان فلسطینی در منطقه جنین واقع در کرانه باختری بود که طی هفته‌های گذشته ضربات سنگینی به اشغالگران صهیونیست وارد کرده‌اند.

«عمار الموسوی» مسئول روابط عربی و بین‌المللی در حزب‌الله و نماینده مقاومت لبنان در این اجلاس اعلام کرد، آنچه در فلسطین اشغالی اتفاق می‌افتد بیانگر پیشرفت بزرگ در کار و عملیات‌های مقاومت است و این امر در همه عرصه‌های مبارزه فلسطین صدق می‌کند. درگیری داخلی در فلسطین اشغالی تصویر دیگری از موجودیت شکننده رژیم صهیونیستی است و ساکنان اراضی اشغالی نزدیک شدن به زمان نابودی اسرائیل را به خوبی احساس می‌کنند. مقاومت همیشه بوده و هنوز هم هست و خواهد بود.مقاومت باید اولین گزینه امت اسلامی برای پس گرفتن حقوق خود به ویژه در فلسطین باشد.

«ماهر الطاهر» مسئول روابط بین‌المللی در جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز به نوبه خود در این اجلاس به سخنرانی پرداخته و اعلام کرد، «دایتون» ( طرح آمریکا برای آموزش و مسلح کردن نیروهای تشکیلات خودگردان فلسطین جهت تقویت همکاری و هماهنگی با اشغالگران) و رژیم صهیونیستی امروز با نسل جدیدی از فلسطینیان مواجه هستند. ملت فلسطین توسط فرزندان امت عربی که عادی‌سازی با دشمن صهیونیستی را رد می‌کنند و نیز توسط محور مقاومتی که قدرت آن روز به روز بیشتر می‌شود، حمایت می‌شوند.


سه شنبه 10 مرداد 1402 ، 17 : 10

کد خبر :

بازدید : 84
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها