يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

سه شنبه 10 مرداد 1402 ، 13 : 10

کد خبر :

نخست وزیر رژیم صهیونیستی:

نتانیاهو: تضمین می‌دهم در اسرائیل جنگ داخلی نمی‌شود

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای مدعی شد که تضمین می‌دهد در سرزمین‌های اشغالی جنگ داخلی روی نخواهد داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه مدعی شد که اسرائیل به سوی جنگ داخلی پیش نمی‌رود.

وی که این سخنان را در مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز مطرح می‌کرد گفت: «جنگ داخلی وجود نخواهد داشت. من به شما تضمین می‌دهم». 

نتانیاهو در این مصاحبه از حضور وزرای افراطی در کابینه‌اش دفاع کرد. این در حالی است که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اخیرا در سخنانی از برخی وزرای افراطی کابینه رژیم صهیونیستی انتقاد کرد. 

این سخنان نتانیاهو در حالی مطرح می‌شود که «یائیر لاپید» رهبر احزاب معارض کابینه رژیم موقت صهیونیستی روز دوشنبه هشدار داد که این رژیم از درون در حال فروپاشی و گسستگی است.

لاپید در مصاحبه با شبکه خبری «کان نیوز» گفت که ائتلاف کابینه بنیامین نتانیاهو در حال کشاندن این رژیم نه تنها به سمت «بحران قانون اساسی» بلکه به سمت «بحران موجودیتی» است.

«اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم موقت صهیونیستی نیز هفته پیش هشدار داده بود که این رژیم در پی طرح تغییرات قضائی کابینه تل‌آویو، در وضعیت اضطرار داخلی قرار گرفته است.

پارلمان رژیم صهیونیستی، هفته پیش، علی‌رغم اعتراض شدید احزاب اپوزیسیون و تظاهرات گسترده ساکنان اراضی اشغالی طرحی را تحت عنوان لغو اصل «عدم معقولیت» تصویب کرد که قدرت دیوان عالی قضایی این رژیم را به‌شدت تضعیف کرد.

اصل عدم معقولیت به دیوان عالی رژیم صهیونیستی این قدرت را می‌داد که تصمیمات دیگر قوه‌ها را در صورتی که آن را غیر معقول بداند، لغو کند، اما با تصویب این طرح قوه قضائیه دیگر امکان لغو تصمیمات دیگر قوه‌ها را نخواهد داشت و در نتیجه قدرت کابینه این رژیم به ریاست «بنیامین نتانیاهو» افزایش خواهد یافت.

 


سه شنبه 10 مرداد 1402 ، 13 : 10

کد خبر :

بازدید : 80
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها