دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

علت نرسیدن آب دومین خط انتقال درودزن به شیراز

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس، علت تاخیر در بهره‌برداری از پروژه خط دوم انتقال آب از سد دروزن به شیراز را لزوم شست و شو و ضدعفونی کردن مخازن و خط انتقال ذکر کرد.

علیرغم اعلام و تاکید مسئولان که تابستان امسال شیراز با تنش آبی مواجه نخواهد بود، از اواسط بهار، بخش‌های مختلف این کلانشهر با مشکل افت فشار و در نقاطی هم با معضل قطعی آب در ساعات مختلف شبانه‌روز روبرو شده‌اند، حال آنکه مسئولان آبفای شیراز تاکنون هیچ واکنش رسانه‌ای به این موضوع نشان نداده‌اند.

به گزارش سبحان ، انعکاس گزارش‌ و اخباری از سوی رسانه‌های مختلف در خصوص مشکل آب شرب شیراز که از ابتدای تابستان بسیار شدیدتر نیز شده است، در حالی بود که ۲۴ تیرماه، مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس، از تکمیل خط دوم آبرسانی از درودزن به شیراز خبر داد و آن را بسیار مسرت بخش ذکر کرد.

اعلام این خبر در حالی بود که هیچ تغییری در کمیت آب این کلانشهر ایجاد نشده و حتی نسبت به روزهای قبل شاهد بروز مشکلات در مناطق بیشتری از شیراز و شهر جدید صدرا و دیگر شهرک‌های اقماری شیراز بوده‌ایم. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس در خصوص این مشکل به ایسنا گفت: یکی از پیش نیازهای تزریق آب در شبکه‌های شهری از طریق خطوط انتقال جدیدالاحداث مثل پروژه خط دوم انتقال آب از سددروزن به کلانشهر شیراز، شست و شوی خط و ضدعفونی کردن است.

سیاوش بدری ادامه داد: در حال حاضر علی‌رغم اینکه خط دوم آبرسانی به کلانشهر به اتمام رسیده اما خط در حال ضدعفونی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس تاکید کرد: کدورت آب توسط آزمایشگاه‌های معتبر به صورت روزانه در حال پایش است تا آب به سطح قابل قبول برسد و نهایتا آب وارد شبکه آب شرب شیراز شود.

به گفته بدری، به زودی این مهم نیز به اتمام و پروژه به بهره برداری کامل می‌رسد.

پیش از این مدیرعامل شرکت آبفای شیراز نیز اعلام کرده بود که برای رفع بخشی از مشکلات آب شرب شیراز، حفاری و کف شکنی چهار حلقه چاه در این کلانشهر در حال انجام است.

بهروزی، چاه ۲ خرامه، چاه ۱۰۱ ابیوردی، حفر چاه پنجم قره‌باغ و یک چاه در محدوده دروازه قرآن را از اقدامات اجرایی شده در این باب ذکر کرده بود که در روزهای گذشته اعلام شد چاه ۲ خرامه وارد مدار بهره‌برداری شده است.

به گزارش سبحان ، در کنار اقدامات اجرایی دستگاه‌های مسئول برای رفع مشکل تنش آبی، علیرغم وجود مشکل افزایش شدت گرمای هوا نسبت به سال گذشته، همراهی مردم در مدیریت مصرف آب، یک ضرورت و اولویت است؛ شهروندان می‌توانند با استفاده از راهکارهای بسیار ساده، سهم قابل توجهی در کاهش مصرف و کمک به تامین آب شرب همشهریان خود داشته باشند.


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

بازدید : 173
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها