پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 14 : 15

کد خبر :

هزینه سفر هوایی عتبات پس از عاشورا کاهش یافت

هزینه سفر هوایی عتبات که در دهه نخست محرم 13 میلیون و 400 هزار تومان بود، با کم شدن تقاضا برای این سفرها به 12 میلیون و 700 هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس ، سفرهای زیارتی به عتبات در دهه اول محرم بسیار پررونق بود و ظرفیت کاروان‌ها به سرعت تکمیل شد. در دهه نخست محرم، روازنه بیش از ۳۵ کاروان به عتبات اعزام شدند که ۹۰ درصد آنها به صورت زمینی به عراق سفر کردند.

کربلا در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی میزبان بیش از ۱۶ میلیون زائر از کشورهای مختلف بود که با اتمام عزاداری عاشورا، حرم‌های مطهر هم خلوت‌تر از روزهای گذشته شده است.

هزینه سفر هوایی عتبات بعد از عاشورا

بسیاری از افراد سفر به عتبات را در دهه نخست محرم انتخاب کرده بودند و اکنون تقاضا برای این سفرها کاهش یافته است. همین امر هم موجب شده تا هزینه سفر هوایی عتبات نسبت به دهه نخست کم‌تر شود.

هزینه سفر عتبات در محرم هم‌زمان با مرداد از سوی سازمان حج و زیارت متوسط ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام شد که اکنون هزینه سفر هوایی عتبات در روزهای آینده کاهش یافته و به ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

با توجه به گرانی بلیت پروازهای عتبات، ظرفیت سفرهای هوایی به عراق زیر نظر سازمان حج و زیارت هم تا عاشورا محدود بود. با این وجود، سازمان حج و زیارت سعی کرد هزینه بلیت پرواز را تا حدودی برای زائران تعدیل کند.

به گزارش سبحان ، ثبت‌نام سفر عتبات به صورت هوایی و زمینی تا پایان مرداد ادامه دارد و افراد می‌توانند در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت به عراق سفر کنند. هزینه سفر زمینی عتبات از ۶ میلیون تومان تا هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

 


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 14 : 15

کد خبر :

بازدید : 105
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها