سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 43 : 14

کد خبر :

نماینده گلستان قهرمان ماهیگیری ورزشی کشور شد

نخستین دوره رسمی مسابقات قهرمان کشوری ماهیگیری ورزشی (بگیر و رها کن) و مرحله اول انتخابی تیم ملی در رشته کارپ در بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه سبحان از انجمن ماهیگیری ورزشی ایران، این رویداد به همت انجمن ماهی‌گیری ورزشی فدراسیون ورزش‌های ساحلی و دریایی به ریاست امیر مصدق و حمایت شرکت نوسازی و عمران چیتگر، تحت عنوان یادواره شهدای گمنام خلیج فارس روزهای ۲۲ تا ۲۴ تیرماه در بزرگترین جزیره مجموعه فرهنگی ورزشی دریاچه شهدای خلیج فارس (جزیره ابوموسی) واقع در تهران برگزار شد و ‎ ۳۵تیم ۳ نفره از سراسر کشور به مدت ۵۰ ساعت به رقابت پرداختند.

‎این مسابقات به عنوان مرحله اول انتخابی تیم ملی در رشته کارپ در سطحی نزدیک به استانداردهای بین‌المللی برگزار شد و در نهایت نفرات برتر این رقابت‌ها به شرح زیر مشخص شدند:

‎مقام اول: تیم کاسپین کارپ از استان گلستان (حمیدرضا حاجی عسکرلی /کاپیتان/ مهراد یاغچی احسان بلندی) وزن ماهی ۹.۱۳۵

‎مقام دوم: تیم ایزی بیت از استان تهران (‎مبین شیرگیر /کاپیتان/ آرش ایزدی) وزن‌ماهی ۸.۵۰۰

‎مقام سوم: تیم نیک بیت (فرید نیاکان /کاپیتان/ محمد یوسفی و میلاد نگهدار) وزن ماهی ۷.۱۴۵

ماهی‌های صید شده در این رقابت پس از ریکاوری و درمان با اسپری مخصوص آنتی باکتریال (تتراسایکلین) در سلامت کامل که شاخصه ماهیگیری ورزشی است، مجددا در بستر دریاچه رها شدند.

همچنین به تیم‌های برتر مسابقات به ترتیب ۲۰۰ میلیون ریال، ۱۵۰ میلیون ریال و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی تعلق گرفت و برای نخستین بار هم مدال اختصاصی ماهیگیری هم به نفرات برتر اهدا شد.


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 43 : 14

کد خبر :

بازدید : 131
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها