يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 34 : 14

کد خبر :

چابک سازی قضایی در فدراسیون فوتبال

رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص تسریع روند امور قضایی در این فدراسیون ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری سبحان، مهدی تاج در آیین رونمایی از فاز نخست سامانه قضایی فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: توسعه و رشد زمانی رخ می‌دهد که بحث آموزش، تعلیم و تربیت در میان باشد‌. در بخش ارکان قضایی این سیستم را راه اندازی کردیم. در این سامانه در بخش گزارش ناظران و‌ داوران زمانی که بازی ها تمام می شود، بلافاصله به فوریت گزارش ناظر بازی در این سامانه باید به صورت آنلاین ثبت شود تا اگر نیاز باشد اقدامی در خصوص بازیها صورت گیرد.

وی افزود: دنبال این موضوع بودم که سامانه ارکان قضایی ایجاد شود. دیگر پروسه ای که قبلا طی می‌شد، (دبیرکل به سازمان لیگ و سپس سازمان لیگ به باشگاهها ابلاغ میکردند،) طی نمی شود. اگر امسال هم کمیته انضباطی به موقع رای صادر کند و در سایت فدراسیون بارگذاری شود، اثرات وضعی آن در لیگ بدون شک پیدا می شود. همچنین بدون شک در راستای دیگر فعالیت های فدراسیون به صورت جدی دنبال بحث حق پخش تلویزیونی هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال اتصریح کرد: با گستردگی که در فوتبال کشور داریم با ایجاد این سامانه گزارش ناظر بازی آنلاین به کمیته انضباطی می رسد و سریعا پرونده در دست کمیته انضباطی قرار می گیرد.کمیته‌های انضباطی، اخلاق و استیناف، این 3 مجموعه یکی از موفق ترین وکارآمدترین کمیته های فدراسیون هستند.

تاج  گفت: خوشبختانه فدراسیون در مسیر خوبی قرار گرفته است. همچنین روز گذشته نشستی را با مدیران باشگاهها در خصوص  صدور مجوز حرفه‌ای داشتیم. ان‌شالله شاهد اتفاقات خوبی در فوتبال کشور باشیم. قصد ما در هر زمینه ای شفاف سازی است و بدون شک وجود سامانه ها و فعال شدن تمامی بخش‌ها در سیستم آنلاین در این خصوص کمک بسزایی می‌کند.

همچنین، هدایت ممبینی در این مراسم عنوان کرد: تک تک ارکان قضایی به عنوان ارکان مستقل در پشت صحنه مستطیل سبز، در کنترل و نظم انضباط در فوتبال سهم بسزایی دارند. سامانه ارکان قضایی به صورت آنلاین راه اندازی می‌شود تا از این پس هیات‌ها، کمیته های انضباطی، اخلاق، تعیین وضعیت به صورت آنلاین درخواست های خود را ثبت کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: امروز از سامانه ارکان قضایی رونمایی می‌شود تا دسترسی به سامانه‌های قضایی آسانتر شود. این امر در گذشته وجود داشت. به عنوان مثال برای ابلاغ انضباطی جمع کردن موضوعات بسیار سخت بود و همین امر باعث شد که یک سری نابسامانی به وجود آید. در واقع راه اندازی این سامانه برای پیشبرد و پیشرفت فوتبال است. بر همین اساس با دستور و پیگیری تاج این امر در دستور کار قرار گرفت. در این سامانه که آموزش آن امروز توسط دپارتمان فن آوری و اطلاعات انجام خواهد شد، گزارشات داوری ،ناظر مسابقه و مسئولین مربوطه به صورت آنلاین در اختیار ارکان قضایی قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در جهت چابک سازی، شفافیت و با دستور رئیس فدراسیون سامانه‌ای با تلاش دپارتمان فن آوری و اطلاعات راه اندازی شدتا به اهداف فوق برسیم. آنچه مسلم است رشد و توسعه فوتبال رابطه مستقیم با نحوه آموزش در سطح بازیکنان، داوران، مدیران و همه ارکانی که در فوتبال فعال هستند، دارد. یکی از بخش‌های مهم و اصلی فدراسیون، ارکان قضایی هستند.

ممبینی افزود: رویکرد فدراسیون فوتبال با حمایت ویژه رئیس فدراسیون در مسیر رشد و توسعه است. سامانه‌ها باید به روز رسانی شوند. بر همین اساس کمیته‌های آموزش و فناوری اطلاعات این بحث را شروع کرده تا بتوانیم سامانه ارکان قضایی را به بهترین نحو ممکن پیش ببریم. از همکارانمان در کمیته‌های انضباطی، اخلاق، استیناف و دپارتمان فن آوری و اطلاعات به واسطه فعال شدن و پیش بردن این اهداف در بخش قضایی تشکر می‌کنم که در این خصوص اقدامات مختلفی را انجام داده اند تا تمامی امور از امروز در دسترس هیاتهای فوتبال در بخش فن آوری و اطلاعات باشد. هدف ما شفاف سازی در این بخش بوده که با راه اندازی این سامانه، فدراسیون فوتبال و در راس آن ارکان قضایی فدراسیون به این هدف رسیده است.


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 34 : 14

کد خبر :

بازدید : 142
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها