سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 54 : 12

کد خبر :

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

تعرفه‌های جدید گازبها، بدون تغییر و همراه با اصلاح دامنه مصرف

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: تعرفه‌های گاز در آیین‌نامه جدید، هیچ افزایش قیمتی در قبض‌های گاز در مقایسه با آیین‌نامه پیشین ندارد و تنها تفاوت در این است که پلکان‌های مصرف به جای ۷۵ مترمکعبی، ۱۰۰ مترمکعبی محاسبه می‌شوند.

به گزارش سبحان از شرکت ملی گاز ایران، «مسلم رحمانی» گفت: بر اساس جزء یک بند «ز» و بند «ل» تبصره ۱۵ قانون بودجه امسال، الگوی مصرف دوباره بررسی و تعرفه‌های گاز برای پلکان‌های مختلف تعیین شد.

وی ادامه‌داد: با همکاری کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی دولت، پیشنهادها به دولت ارائه، مصوبه اخذ و آیین‌نامه جدید تعرفه‌ها اعلام عمومی شد.

به گفته مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، برای هر اقلیم از پنج اقلیم، سقف مصرف مشخص شده که در آیین‌نامه پیشین، این تعیین الگوی مصرف به شفافیتی که در آیین‌نامه جدید وجود دارد، نبوده است.

رحمانی تصریح‌کرد: در آیین‌نامه جدید، بحث پاداش خوش‌مصرفی، هم برای بخش خانگی و هم بخش‌های غیرخانگی از جمله صنایع و مشترکان عمده در نظر گرفته شده است.

وی درباره جریمه پرمصرفی اظهار داشت: جریمه پرمصرفی همان پلکان‌های ۱۱ و ۱۲ خواهد بود که تعرفه‌های نهایی از آنها اخذ می‌شود.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: الگوی مصرف این گونه است که در سه پلکان نخست، مشترکان کم‌مصرف قرار دارند، پلکان‌ بعدی به‌ترتیب مصرف متوسط، پرمصرف و بسیار پرمصرف خواهند بود که برای بسیار پرمصرف‌ها، بحث قیمت ۶ هزار تومان به‌ازای هر مترمکعب امسال اجرایی خواهد شد.

رحمانی در پایان با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، گفت: تعداد مشترکان بسیار پرمصرف که بیش از سه برابر الگو مصرف گاز دارند، کمتر از یک درصد مشترکان است.


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 54 : 12

کد خبر :

بازدید : 120
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها