پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 49 : 12

کد خبر :

چرا سهمیه بنزین از کارت سوخت به کارت بانکی منتقل نشد؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به برخی مقاومت‌ها در بحث انتقال سهمیه بنزین از کارت‌های سوخت به کارت‌های بانکی اشاره کرده؛ درحالی که مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی جایگزینی کارت بانکی به‌جای کارت سوخت را زمان‌بر می‌داند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری سبحان ، مالک شریعتی نیاسر عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس در توئیتی نوشت: «دوهفته قبل، در جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی، بحث انتقال سهمیه بنزین از کارت‌های سوخت به کارت‌های بانکی مبتنی بر کد ملی و بدون تغییر قیمت مطرح شد و مورد اجماع نسبی قرار گرفت.

مقاومت‌هایی از درون شرکت پخش فرآورده‌های نفتی وجود دارد که عمدتاً ناشی از تعارض منافع است.»

به گزارش سبحان ، علی‌اکبر نژادعلی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در همین ارتباط طی گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرده است: برای جایگزینی کارت‌های بانکی به‌جای کارت سوخت اقداماتی انجام شده است و به نتایج خوبی رسیده‌ایم.

او با بیان اینکه این طرح به‌صورت پایلوت در یکی از جایگاه‌های سوخت اجرایی شد، گفت: برای استفاده از کارت‌های بانکی دو راهکار وجود داشت که هر دو راهکار را در دستور کار قرار دادیم و نظر ما این بود که وقتی این طرح از فاز مطالعاتی خود خارج شد اطلاع‌رسانی ویژه انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بررسی آزمایشی باتوجه به اینکه یک کار فنی است به زمان نیاز دارد، گفت: در بحث استفاده از کارت بانکی تاکسی‌های اینترنتی طرح موضوع کردند و فرایند استفاده از کارت در داخل جایگاه‌ها به‌معنای حذف کامل کارت هوشمند سوخت نیست یعنی آنچه با تاکسی‌های اینترنتی برخورد می‌کنیم استفاده از کارت آزاد جایگاه‌ها روی تجهیزات قدیمی است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه استفاده از کارت بانکی مدیا ویژه خود را دارد، گفت: زمان دقیق اجرای طرح را نمی‌توان اعلام کرد تا به نتایج درخشان برسیم، یک کار جدید است که پیاده‌سازی آن زمان‌بر است.


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 49 : 12

کد خبر :

بازدید : 138
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها