پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 44 : 12

کد خبر :

دانلود اپلیکیشن‌های بانکی از منابع نامعتبر به کلاهبرداری منجر می‌شود

پژوهشگران یک شرکت بین‌المللی حوزه امنیت نرم‌افزار و سخت‌افزار (Sophos X-Ops) به‌تازگی از کشف بدافزار در نسخه‌های جعلی چند همراه‌بانک ایرانی خبر داده‌اند.

به گزارش سبحان ، بررسی‌های پژوهشگران نشان می‌دهد چند مدل بدافزار با کپی‌برداری از نرم‌افزارهای پرداختی سعی کرده‌اند کاربران این بانک‌ها را مورد حمله قرار بدهند.

این پژوهش هشدار داده که نسخه‌های جعلی این همراه‌بانک‌ها در شبکه‌های اجتماعی و منابع غیرمعتبر منتشر شده و تاکید کرده که فقط نسخه‌های موجود در فروشگاه آنلاین پلتفرم‌اندرویدی ایرانی، نسخه‌های قانونی هستند.

«حسین بیات» مدیر تیم بررسی برنامه‌های فروشگاه برنامه‌های ایرانی کافه بازار در این زمینه اعلام‌کرد: این پلتفرم به دلیل ارتباط مستقیم با تیم‌های توسعه نرم‌افزاری و امنیتی بانک‌های ایرانی، پیش از انتشار همراه‌بانک‌ها از صحت و اعتبار نسخه اطمینان پیدا می‌کند. همچنین کاربران با اسکن نرم‌افزارها توسط ۱۰ آنتی ویروس جهانی، پیش از دانلود و نصب، امکان می‌یابند که از سلامت نسخه‌ مد نظر خود مطمئن شوند.

پلیس فتا و بانک‌های ایرانی در هشدارهای گوناگون از طریق مراجع و اخبار رسمی، همواره به کاربران خود توصیه کرده‌اند که نرم‌افزارهای بانکی را فقط از وبسایت رسمی بانک‌ها یا مراجع معتبر دانلود کنند.


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 44 : 12

کد خبر :

بازدید : 106
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها