سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 7 : 11

کد خبر :

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

باید سربازی حرفه‌ای داشته باشیم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ارائه لایحه مهارت‌ورزی و اشتغال‌پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به مجلس، گفت: باید از تخصص سربازان استفاده و مهارت‌هایی به آنان آموزش داده شود.

فداحسین مالکی در گفتگو با خبرنگار سبحان ، درباره لایحه مهارت‌ورزی و اشتغال‌پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، اظهار داشت: در جلسات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بارها بحث شده است که ما باید سربازی حرفه‌ای داشته باشیم.

وی بیان کرد: توجیه افرادی که می‌گویند ما باید سربازی حرفه‌ای داشته باشیم، درست است و ادله آنان این است که باید از مهارت سربازانی که تحصیلات عالی و مهارت خاصی دارند، در دوران سربازی به خوبی بهره گرفته شود و علاوه بر این در دوران خدمت به آنان مهارت‌هایی را آموخت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس هم طرحی درباره اصلاح قانون نظام وظیفه دارد که در آن تاکید بر حرفه‌ای شدن دوران سربازی شده است. این طرح در حال بررسی در کمیته‌ای در کمیسیون امنیت ملی مجلس است و بررسی‌های ما با اخذ نظر از ستاد کل نیروهای مسلح بوده است. فرقی ندارد که طرح مجلس یا لایحه دولت در مجلس بررسی و تصویب شود، چرا که نظر ما بر این است که قانون نظام وظیفه نیاز به یکسری اصلاحات دارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکید ما بر این است که هر گونه تغییر یا اصلاح قانون نظام وظیفه باید با اخذ نظر از ستاد کل نیروهای مسلح باشد، ادامه داد: تعداد مشمولان غایب در کشورمان کم نیست و باید برای تعیین تکلیف آنان تدبیر شود. همچنین مشمولان غایب در خارج از کشور برای رفت و آمد مشکلاتی دارند که باید برای آنان هم فکری شود. یا باید مدت سربازی مشمولان غایب در داخل و خارج از کشور کاهش یابد، یا آنکه باید امکانی فراهم شود که آنان بتوانند سربازی خود را خریداری کنند، یا اقدام دیگری شود که ستاد کل نیروهای مسلح باید در این زمینه تدبیری بیاندیشد.

مالکی تاکید کرد: مجلس و به ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به طور ویژه لایحه مهارت‌ورزی و اشتغال‌پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح را مورد بررسی قرار می‌دهند و رویکرد ما آن است که مهارت سربازان در دوران خدمت افزایش یابد و از تخصص و مهارت‌های آنان هم در طول خدمت سربازی به خوبی بهره گرفته شود.

به گزارش مهر، طبق گفته سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور لایحه مهارت‌ورزی و اشتغال‌پذیری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.


دوشنبه 09 مرداد 1402 ، 7 : 11

کد خبر :

بازدید : 66
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها