يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 50 : 13

کد خبر :

نماینده شیراز و زرقان در مجلس خبر داد؛

تدوین برنامه افق ۱۰۰ ساله اقتصاد در فارس

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد شورای راهبردی صنعت با هدف تدوین برنامه ۱۰۰ ساله اقتصاد استان در فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار سبحان ، ابراهیم عزیزی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در نشستی که با حضور دکتر قادری نماینده شیراز و زرقان و چند تن از مدیران پیشکسوت صنعت برگزار شد، تشکیل شورای راهبردی صنعت استان فارس در دستور کار قرار گرفت.

او هدف از تشکیل این شورا را تعیین افق صنعتی استان در سال‌های آینده عنوان کرد و گفت: ما برای پیشبرد امور باید افق ۱۰۰ ساله صنعت استان را ببینیم و برای آن برنامه داشته باشیم.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: از ابتدای مجلس یازدهم با حمایت جدی امام جمعه شیراز پایه و اساس شوراهای راهبردی آب، انرژی و حمل و نقل با حضور پیشکسوتان این عرصه‌ها گذاشته شد تا منشأ کارهای بزرگ باشد و امروز نیز شورای راهبردی صنعت استان فارس تشکیل شده است.

عزیزی خاطرنشان کرد: در استان فارس افراد بسیار توانمندی چه در دولت و چه در بخش خصوصی در حوزه صنعت حضور دارند که باید از ظرفیت آنها بهره برد و شورای راهبردی صنعت متکی بر انسان‌های با تجربه و دلسوز، نقشه راه استان را معین می‌کند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس افزود: از اعضای شورا انتظار می‌رود که درگیر کارهای اجرایی نشده بلکه راهبردها را مشخص کرده و در اختیار مدیران قرار دهند تا آنها مبتنی بر این راهبردها، صنعت استان را توسعه دهند.

او در پایان تاکید کرد: ما در شوراهای راهبردی باید طوری برنامه ریزی کنیم که ۱۰۰ سال دیگر آیندگان از ما به نیکی یاد کرده و کارهای ما منشأ خدمات بزرگ به مردم باشد.


يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 50 : 13

کد خبر :

بازدید : 103
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها