پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 2 : 13

کد خبر :

مراسم شب وحشت در حرم حضرت رقیه(س)

مراسم شام غریبان که عرب‌ها آن را شب وحشت می‌نامند، شب گذشته در سوریه برگزار شد. زائران در حرم حضرت رقیه سلام الله علیها در حالی که شمع روشن کرده بودند، بر مصیبت و آوارگی خاندان اهل بیت علیهم‌السلام پس از عاشورا اشک ریختند.

به گزارش سبحان ، مراسم شام غریبان که عرب‌ها آن را شب وحشت می‌نامند، شب گذشته در سوریه برگزار شد. زائران در حرم حضرت رقیه سلام الله علیها در حالی که شمع روشن کرده بودند، بر مصیبت و آوارگی خاندان اهل بیت علیهم‌السلام پس از عاشورا اشک ریختند.

در سوریه حال و هوای شب وحشت متفاوت بود. زائران در حالی که برای غربت خاندان اهل بیت اشک می‌ریختند، به یاد مصیبت‌های اسرای دشت کربلا به ویژه حضرت زینب و رقیه سلام الله علیهما روضه‌ می‌خواندند.

در حرم حضرت رقیه سلام الله علیها جمعی از ایرانیان نیز حضور داشته با شمع‌های روشن برای آوارگی خاندان اهل بیت علیهم السلام پس از عاشورا عزاداری کرده و «امشب به صحرا بی‌کفن جسم شهیدان است، شام غریبان است» را خواندند.

به گزارش سبحان ، با وجود شلوغی شب‌های گذشته در حرم‌های سوریه، شام غریبان که عرب‌ها آن را شب وحشت می‌نامند، خلوت‌تر و فضای امنیتی در حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها حاکم بود. البته در خیابان‌های منتهی به حرم جمعی از زائران و گروه‌های عزاداری شمع روشن کرده و برای مدتی کوتاه در حرم عمه سادات حضور یافتند و روضه‌خوانی کردند.


يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 2 : 13

کد خبر :

بازدید : 59
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها