جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 18 : 12

کد خبر :

موافقت وزارت ورزش با فعالیت انجمن مستقل موی‌تای

نماینده فدراسیون بین‌المللی موی‌تای (ایفما) در ایران، گفت: وزارت ورزش با فعالیت انجمن مستقل موی‌تای موافقت کرده است.

به گزارش سبحان ، جواد نصیری روز یکشنبه در گفت‌وگویی در خصوص شرایط فعلی موی‌تای در ایران، عنوان کرد: یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه موی‌تای، نداشتن تشکیلات مستقل، مطابق با اساسنامه و مکاتبات مکرر ایفما با کمیته ملی المپیک و همچنین وزارت ورزش و جوانان بود.

وی ادامه داد: به منظور پیگیری مطالبات به حق جامعه موی‌تای کشور و برای تعیین تکلیف فعالیت‌های آینده این رشته، طی مکاتبه‌ای رسمی با مقام وزیر ورزش و جوانان در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه سال‌جاری، درخواست ایجاد انجمن مستقل موی‌تای در تعامل با آن وزارتخانه را مطرح کردیم‌ که سیدحمید سجادی با نظر مساعد و موافق، رسیدگی و حمایت خود را از این درخواست کتبا به معاونت‌های قهرمانی و حقوقی اعلام کرد.

نایب رئیس موی تای آسیا، ادامه داد: پیرو نظر مساعد وزیر ورزش و در ۴ تیرماه شورای صدور مجوز فعالیت در قالب فدراسیون- انجمن مستقل، متشکل از سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی، برنا فیروزی معاون توسعه مدیریت و منابع، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، مریم کاظمی معاون توسعه امور ورزش بانوان، میرهادی سید قره رومیانی معاون حقوقی مجلس و امور استان‌ها، حسین شهرابی مدیرکل دفتر مرکزی حراست و علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت ورزش قهرمانی، موافقت خود را کتبا با تشکیل انجمن مستقل موی‌تای اعلام و موضوع هفته گذشته با پیگیری کاوه احمدی مدیرکل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان نیز به اخذ دستور وزیر رسید.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تفاهم لازم با وزارت ورزش و جوانان حاصل شده است، تصریح کرد: هدف ما همواره توسعه و گسترش موی‌تای و کمک به شاخص مدال‌آوری ورزش کشور بوده و در تمام میادین سعی کرده‌ایم با تمام وجود برای اهتزاز پرچم ایران تلاش کنیم. در این مدت نیز همواره ثابت کردیم که تابع قوانین کشور و پایبند به اصول و ارزش‌های اسلامی هستیم. طی این مدت در جلسات مختلف با معاونت‌های آن وزارتخانه به تشریح اهداف و دستاوردهای بدست آمده پرداختیم و فکر می‌کنم که سوءتفاهمات برطرف شده باشد.


يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 18 : 12

کد خبر :

بازدید : 70
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها