دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 15 : 12

کد خبر :

کلاهبرداری به شیوه "فروش لوازم خانگی قسطی"

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری ۲ نفر کلاهبردار که با روش اسکیمر بیش از پنج میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتا پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سبحان اظهار کرد: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شدند مبالغی به صورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات مالباختگان این پرونده موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا پایتخت مشخص شد همه قربانیان این پرونده بعد از خرید قسطی لوازم آشپزخانه از یک دوره‌گرد در تهران حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

سرهنگ معظمی گودرزی بیان کرد: افسران پلیس فتا تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرمین تحت پوشش فروش لوازم آشپزخانه بصورت قسطی با یک خودروی وانت بار در تهران مشغول کار شده و پس از کپی‌برداری کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان کرده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه افسران پلیس فتا موفق شدند این افراد را شناسایی و پس از تشریفات قضایی، هر 2 مجرم را در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر کنند، خاطرنشان کرد: متهمین پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شکات پرونده و مستندات جمع‌آوری شده توسط پلیس به کلاهبرداری از بیش از 55 نفر با این روش به ارزش ریالی حدود پنج میلیارد ریال اعتراف کردند و پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشتند.

وی گفت: شهروندان جهت پیشگیری از سرقت‌ به‌ صورت اسکیمینگ، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را شخصاً انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه تغییر رمز دوره‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه کلاهبرداران است، توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق مرکز فوریتهای سایبری با شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir  گزارش کنند.


يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 15 : 12

کد خبر :

بازدید : 89
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها