پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 9 : 11

کد خبر :

از سرگیری پروازها در فرودگاه ونوکووا پس از حمله پهپادی به مسکو

خبرگزاری تاس اعلام کرد که فرودگاه بین المللی ونوکووا که بامداد یکشنبه هشتم مردادماه ۱۴۰۲ در پی حمله پهپادی به مسکو برای ساعتی خدمات پروازی را متوقف کرده بود، فعالیت خود را از سر گرفت.

به گزارش سبحان ، صدای مهیب ناشی از واکنش پدافند هوایی در آسمان مسکو بامداد یکشنبه در برخی مناطق غربی این شهر شنیده شد و دقایقی پس از آن اعلام شد که دو پهپاد در اثر شلیک پدافند، سرنگون شده اند.
در پی این رخداد، محدودیت موقت برای پرواز هواپیماها در منطقه هوایی مسکو اعلام شد. بنا بر این گزارش، پروازها در فرودگاه بین المللی ونوکووا به عنوان یکی از هشت فرودگاه شهر مسکو متوقف شد که ساعتی بعد اعلام شد، این فرودگاه به روند عادی فعالیت بازگشت.

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو در پی این رخداد اعلام کرد که این حمله پهپادی، تلفات جانی نداشت و تنها به نمای دو ساختمان اداری در مسکو آسیب جزئی وارد شد.
بنا بر گزارش اولیه اورژانس، شیشه های طبقه پنجم و ششم یک ساختمان ۵۰ طبقه در مسکوسیتی شهر مسکو شکسته شد.

ساعتی بعد، اورژانس مسکو اعلام کرد که در اثر انفجار در آسمانخراش Oko-۲ در مسکوسیتی شهر مسکو یک نفر مجروح شد و شیشه های طبقه اول تا چهارم این برج شکسته شد.

این برای چندمین بار در ماه های اخیر است که حمله پهپادی اوکراین به پایتخت مسکو گزارش می شود.
این حمله پهپادی در حالی صورت می گیرد که قرار است رژه سالانه روز نیروی دریایی روسیه ساعاتی دیگر ( صبح یکشنبه هشتم مردادماه ۱۴۰۲ ) با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سن‌پترزبورگ برگزار شود.


يكشنبه 08 مرداد 1402 ، 9 : 11

کد خبر :

بازدید : 70
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها