دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

شنبه 07 مرداد 1402 ، 33 : 15

کد خبر :

حزب‌الله لبنان:

مسئله نخست ما فلسطین و آزادی آن است

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله تاکید کرد، هرآنچه امروز رخ می‌دهد، گواهی بر پیشرفت محور مقاومت است و امید به آزادی قدس نزدیک می‌شود.

به گزارش سبحان ، به نقل از العهد، هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در سخنرانی در راهپیمایی عاشورایی در شهر صور اعلام کرد: ما نیروهای مقاومت حسینی در تمامی جبهه‌ها برای دفاع از مظلومان و دفاع از ارزش‌های دینی و مقدساتمان باقی خواهیم ماند.

وی افزود: ما در مقابل انحراف‌هایی خواهیم ایستاد که تمامی عناصر قدرت در جامعه ما را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

صفی الدین تصریح کرد: فلسطین و قدس در خرد ما و قلب ما باقی خواهند ماند و هرآنچه امروز رخ می‌دهد، گواهی بر پیشرفت محور مقاومت است و امید به آزادی قدس نزدیک می‌شود.

در همین حال، محمد یزبک، رئیس هیات شرعی در حزب‌الله در راهپیمایی عاشورایی در بعلبک گفت: ما برای پاسخ به ندای امام حسین (ع) در مقابل روشی که می‌خواست جاهلیت را برگرداند و با اسلام مقابله کند، لبیک یا حسین می‌گوییم.

یزبک خاطرنشان کرد: ما در تمامی میدان‌ها برای مقابله با تمامی مستکبران حاضر هستیم تا رویای آزادسازی لبنان از دشمن را محقق کنیم.

وی افزود: با کمک روش امام حسین (ع) و خون مجاهدان و شهداء، لبنان از دشمن آزاد گشت و مستقل شد.

یزبک تصریح کرد: ما با امام حسین (ع) عهد می‌بندیم که در این روش بمانیم و دست ما به روی همگان دراز است و قلب‌های ما به روی همگان باز است.

وی افزود: برای انتخاب یک شخصیت مستقل و قدرتمند که بتواند حاکمیت لبنان را حفظ کند و با دیکته‌های دیگران مخالف باشد، بیایید گفت‌وگو و تفاهم کنیم.

یزبک تصریح کرد: مساله نخست ما فلسطین و آزادی آن است چراکه به منزله قلب این اسلام است. ما دستان مردم و گروه‌های فلسطینی را می‌فشاریم تا در مقابله با دشمن متحد شوند.


شنبه 07 مرداد 1402 ، 33 : 15

کد خبر :

بازدید : 148
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها