دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

شنبه 07 مرداد 1402 ، 15 : 14

کد خبر :

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس:

فارس به استقبال سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری می‌رود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از آمادگی استان جهت برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خبر داد.

به گزارش سبحان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، سید مؤید محسن نژاد پیرامون برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی در شیراز گفت: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فرصتی مناسب جهت معرفی داشته‌های گردشگری استان و بازاری برای مبادلات بین بخش‌های خصوصی گردشگری است.
سید مؤید محسن نژاد گفت: به‌منظور برگزاری هرچه پربارتر نمایشگاه نسبت به سالیان گذشته جلسات هماهنگی نمایشگاه را با حضور پررنگ بخش‌های خصوصی از هم‌اکنون آغاز کرده‌ایم و با فرصت باقیمانده تا نمایشگاه که حدود 5 ماه است مصمم به برگزاری نمایشگاه با شرایطی مطلوب‌تر از گذشته می‌باشیم.
او بیان داشت: مشارکت بخش‌های خصوصی در برگزاری نمایشگاه بسیار مهم است و بدون استفاده از ظرفیت و توان‌بخش خصوصی نتیجه مطلوبی به دست نمی‌آید.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: در برگزاری نمایشگاه سعی بر آن است که تا فرصت در اختیار بخش خصوصی به‌عنوان مجری قرار گیرد و ما به‌عنوان دوست بیشتر نقش نظارتی و حمایتی را عهده‌دار شویم جون بخش خصوصی می‌تواند به‌مراتب در رایزنی‌ها و مبادلات اقتصادی بهتر عمل کنند.
وی افزود: در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری شیراز بدون شک از بخش خصوصی داخلی و خارجی دعوتمی گرد دو شرکت‌های هواپیمایی و ایر لا ین‌ها، هتل‌ها و سایر مرکز اقامتی و پذیر است شرکت‌های تجهیز هتل، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مؤسسات آموزشی گردشگری انجمن‌ها و جوامع و تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری و فعالان گردشگری در شاخ‌های مرتبط وابسته به صنعت و نیز فعال صنایع‌دستی حضور خواهند داشت.
وی در پایان افزود: نمایشگاه گردشگری بین‌المللی شیراز به‌عنوان یک رویداد مهم گردشگری ابعاد مختلف را دربرمی گیرد که جنبه معرفی داشته‌های گردشگری، ایجاد شورونشاط اجتماعی، فرهنگ‌سازی سفر، معرفی فرصت‌های سفرهای داخلی و خارجی و ایجاد یک بازار گردشگری با فضای مذاکره مستقیم برای فعالان این صنعت از اهداف و برنامه‌ها این نمایشگاه است.
گفتنی است: نمایشگاه بین اللملی گردشگری شیراز ازجمله نمایشگاه‌های است که در فهرست نمایشگاه‌های بین اللملی به ثبت رسیده است و تاکنون دوازده دوره از این نمایشگاه با مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس در شهر شیراز برگزارشده است.


شنبه 07 مرداد 1402 ، 15 : 14

کد خبر :

بازدید : 65
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها