پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

شنبه 07 مرداد 1402 ، 19 : 13

کد خبر :

مستندسازی وضعیت جانبازان شیمیایی برای پیگیری پرونده‌های حقوقی بین‌المللی ضروری است

مدیرکل دفتر معاضدت حقوقی و نظارت بر قراردادهای بین‌المللی معاونت حقوقی ریاست جمهوری بر نقش بنیاد شهید و امور ایثارگران برای مستندسازی وضعیت مصدومان شیمیایی و ترور برای پیگیری پرونده‌های حقوقی بین‌المللی تأکید کرد.

به گزارش سبحان از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سجاد عسگری در رابطه با نقش بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیگیری پرونده‌های حقوقی مصدومان شیمیایی و قربانیان ترور در سطح بین‌الملل گفت: یکی از مهمترین نقش‌هایی که بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند داشته باشد مستندسازی از وضعیت مصدومان شیمیایی و به طور خاص قربانیان ترور و کسانی است که از حملات تروریستی و سایر اقدامات علیه اتباع و شهروندان ایرانی آسیب دیده‌اند.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند در راستای اثبات ضررها و آسیب‌هایی که برای این افراد اتفاق افتاد مستندسازی انجام دهد و این اقدام مهم با ارتباط مستمر با بخش‌های غیردولتی و انجمن‌های ایثارگران قابل انجام است. ظرفیت‌های دولتی محدود است اما ظرفیت غیردولتی نامحدود است و کارایی آن به مراتب بهتر است لذا در دو بخش ایجاد جریان فکری و مستندسازی اقدامات مؤثری قابل انجام است.

عسگری با اشاره به تلاش‌های موفق بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیگیری حقوقی پرونده‌های مصدومان شیمیایی و قربانیان ترور گفت: تجربه یک‌ساله در پیگیری خاص این موضوعات نشان‌دهنده اهتمام شخص آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی است و پیگیری مجدانه ایشان احراز شد و امیدواریم با وجود چالش‌ها این پیگیری‌ها به نتیجه برسد.


شنبه 07 مرداد 1402 ، 19 : 13

کد خبر :

بازدید : 131
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها