جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

شنبه 07 مرداد 1402 ، 47 : 11

کد خبر :

برنامه ملی‌پوش وزنه‌برداری بانوان برای حضور در دسته المپیکی

ملی‌پوش وزنه‌برداری بانوان ایران گفت: دوست دارم تا در دسته المپیکی باشم و با نظر کادر فنی باید در دسته ۷۱ کیلوگرم وزنه بزم تا المپیکی شوم. البته شاید در مسابقات بعدی انتخابی المپیک در این دسته وزنه بزنم و هنوز مشخص نیست.

به گزارش سبحان ، فاطمه کشاورز روز شنبه اظهار داشت: از سال ۱۳۹۹ عضو تیم ملی هستم و در رده بزرسالان وزنه می‌زنم؛ اما با رده جوانان هم به مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا هند اعزام می‌شود. پدرم مشوقم بود و علاقه زیادی به وزنه‌برداری داشت و همواره مسابقات این رشته را دنبال می‌کردیم و همین موضوع سبب شد تا وارد این رشته شوم.

وی افزود: مسابقات نوجوانان جهان در عربستان نخستین رقابتی بود که در آن شرکت کردم و بعد از آن در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، قهرمانی آسیا در بحرین و مسابقات قهرمانی آسیا در کره‌جنوبی حضور یافتم و از آن زمان تاکنون رکوردهایم خیلی بهتر شد و تجربه‌های خوبی کسب کردم. خیلی چیزها یاد گرفتم و مخصوصا که سیده الهام حسینی در این مدت در کنار ما بود و به ما کمک کرد.

ملی‌پوش وزنه‌برداری عنوان کرد: اولین رکوردم در دسته ۶۴ کیلوگرم در اردوی تیم ملی در یک ضرب ۷۶ کیلوگرم و در دوضرب ۹۵ کیلوگرم بود و آخرین رکوردم ۹۰ کیلوگرم یک ضرب و ۱۱۵ کیلوگرم دوضرب بود. در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا هند در دسته ۶۴ کیلوگرم شرکت می‌کنم؛ اما سطح رکوردها در این مسابقات پایین‌تر است.

وی ادامه داد: دوست دارم تا در دسته المپیکی باشم و با نظر کادر فنی فدراسیون وزنه‌برداری باید در دسته ۷۱ کیلوگرم وزنه بزم تا المپیکی شوم البته شاید در مسابقات بعدی انتخابی المپیک در این دسته وزنه بزنم و هنوز مشخص نیست.

کشاورز گفت: مسابقات قهرمانی آسیا در کره‌جنوبی به دلیل گزینشی المپیک، بسیار سخت بود زیرا قهرمانان المپیک، جهان و آسیا در آن حضور داشتند؛ اما دسته من المپیکی نیست و رقابت در آن کمتر است.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم عملکرد خوبی در رقابت‌های پیش‌ رو داشته باشیم و رکوردهای خوبی ثبت کنیم. در مسابقات نوجوانان جهان در عربستان در یک ضرب چهارم و دوضرب و مجموع هفتم شدم. در رقابت‌های نوجوانان و جوانان آسیا هند هم شانس مدال هستم.

کشاورز در مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی دو برنز دوضرب و مجموع دسته ۶۴ کیلوگرم را کسب کرد.

فاطمه کشاورز در پیکارهای قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در هند روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد به روی تخته خواهد رفت.


شنبه 07 مرداد 1402 ، 47 : 11

کد خبر :

بازدید : 143
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها