سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

شنبه 07 مرداد 1402 ، 55 : 10

کد خبر :

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی برای جذب پزشکان متخصص

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تمهیدات این سازمان جهت جذب و نگهداشت نیرو و پزشکان متخصص را تشریح کرد.

به گزارش سبحان ، میرهاشم موسوی درباره تمهیدات تأمین اجتماعی برای جذب و نگهداشت نیرو و پزشکان متخصص اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی متخصص متناسب با نیاز بسیار حائز اهمیت است که بارها با وزارت بهداشت این موضوع را مطرح کردیم تا نیازها فراهم شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه بالغ بر ۴۶ هزار نفر کادر پزشکی در مراکز ملکی تأمین اجتماعی ارائه خدمت می‌کنند و نظام جامع تأمین نیروی انسانی در این سازمان موجود است، گفت: افت نیرو به اقتضای شرایطی که بر اساس بازنشستگی اتفاق می‌افتد حاصل می‌شود و به همان نسبت جذب در بخش‌های مختلف رقم می‌خورد. سال گذشته بالغ بر ۳۵۰۰ نفر جذب نیروی انسانی داشتیم که امسال هم پیش‌بینی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و کارهای مقدماتی آن در حال انجام است تا افت نیرو را تأمین کنیم.

موسوی اعلام کرد: اصلاح نظام پرداخت پزشکان را هیأت مدیره مصوب کرده است و ضابطه اجرایی آن بزودی ابلاغ می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: بعد از ۶ سال برای اولین بار تبدیل وضعیت نیروهای درمان علی الخصوص پزشکان را امسال انجام دادیم و این هم ظرفیتی بود که بتوان جذب و نگهداشت نیروی انسانی را برای حوزه پزشکان و پرستاران انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: از دیگر معضلات سازمان، عدم اصلاحات ساختاری، پایین بودن نرخ بازدهی و افزایش هزینه‌ها در برخی بخش‌های مختلف مجموعه است.

موسوی در پایان بیان داشت: بی سابقه ترین میزان بدهی به سازمان را دولت سیزدهم انجام داده که بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان تسویه بدهی دولت اتفاق افتاده که از این مبلغ تسویه بدهی بانکی را انجام دادیم.

وی افزود: برای سال جاری هم حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان ردیف مستقل و ۷۰ هزار میلیارد تومان از باب پرداخت بدهی از باب سهام دیده شده که کارهای مقدماتی آن انجام شده و انشاالله در اختیار ما قرار بگیرد بیشتر این منابع در قالب سهام واگذار خواهد شد و امسال بنا داریم در حوزه سرمایه گذاری صرف کنیم.

موسوی گفت: بیشترین حجم سرمایه گذاری در این دو سال اتفاق افتاده است؛ که به لحاظ استانداردها با پایداری صندوق فاصله دارد.


شنبه 07 مرداد 1402 ، 55 : 10

کد خبر :

بازدید : 76
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها