يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

شنبه 07 مرداد 1402 ، 32 : 10

کد خبر :

ادعای فایننشال تایمز؛ استفاده اوکراین از تسلیحات کره شمالی علیه روسیه

روزنامه انگلیسی ادعا کرده سربازان اوکراینی از راکت‌های کره شمالی که می‌گویند یک کشور دوست قبل از تحویل به اوکراین مصادره کرده بود، استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، «فایننشال تایمز» شنبه (۲۹ ژوئیه) گزارش داد سربازان اوکراینی در حین استفاده از راکت‌های کره شمالی که می‌گویند یک کشور دوست قبل از تحویل به اوکراین مصادره کرده بود، دیده شده‌اند. به گزارش روزنامه انگلیسی، وزارت دفاع اوکراین گفته این تسلیحات از روس‌ها گرفته شده است. 

به نوشته رویترز، ایالات متحده، کره شمالی را به تامین تسلیحات برای روسیه از جمله انتقال از طریق دریا متهم کرده، اما شواهدی در اثبات این ادعا ارائه نکرده و تسلیحات کره شمالی هم به شکل گسترده در میدان نبرد اوکراین مشاهده نشده است. روسیه و کره شمالی هر گونه معاملات تسلیحاتی را رد می‌کنند.

در گزارش فایننشال تایمز آمده است: تسلیحات کره شمالی توسط نیروهای اوکراینی که با سامانه‌های راکتی پرتاب چندگانه «گراد» متعلق به دوران شوروی نزدیک شهر ویران شده باخموت در شرق اوکراین کار می‌کنند، نشان داده شد. 

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه هفته گذشته در سفری نادر به مناسبت هفتادمین سالگرد پایان جنگ دو کره، در اولین سفر یک وزیر دفاع روسیه از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ به پیونگ‌یانگ سفر کرد.

در فیلمی از این سفر، شویگو در نمایشگاه تسلیحات در پیونگ‌یانگ حین تماشای موشک‌های بالستیک و سایر تسلیحات کره شمالی در کنار رهبر این کشور دیده می‌شود که به تحلیل رویترز نشان‌دهنده روابط عمیق‌تر بین دو کشور در عین تقابل با آمریکاست. 

به گفته وزارت دفاع روسیه، سفر شویگو به تقویت روابط نظامی بین مسکو و پیونگ‌یانگ کمک می‌کند و همچنین گامی مهم در همکاری بین دو کشور خواهد بود. 


شنبه 07 مرداد 1402 ، 32 : 10

کد خبر :

بازدید : 98
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها