دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

شنبه 07 مرداد 1402 ، 25 : 10

کد خبر :

حمله پهپادی ترکیه به شمال شرق سوریه

ارتش ترکیه یک مقر شبه‌نظامیان کُرد را در شمال شرق سوریه هدف حمله قرار داد که در پی آن، 4 شبه‌نظامی کشته و 8 نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، یک پهپادی ترکیه‌ای، شامگاه امروز (جمعه)، روستای «خربی خوی» از توابع شهر «قامشلی» در شمال شرق سوریه را هدف قرار داد.

روابط عمومی شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی این حمله، ۴ نیروی این گروه شبه‌نظامی کشته‌شده‌اند.

قسد با اعلام اینکه جزئیات تکمیلی این حمله متعاقبا اعلام خواهد شد، خبر داد که این حمله ساعت ۱۹ به وقت محلی انجام شده است.

همزمان با این گزارش، وبگاه گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- گزارش داد که ۸ نفر دیگر در این حمله مجروح شده‌اند.

این حمله در حالی انجام شده است که لحظاتی قبل، رسانه‌های کُردی مستقر در شمال عراق نیز از حمله پهپادهای ترکیه‌ به سلیمانیه خبر دادند.

منابع کُردی گزارش دادند که یک پهپاد احتمالا متعلق به ارتش ترکیه خودرویی را در مجاورت روستای «رنگیا» هدف حمله قرار داده‌اند که در پی آن تمام سرنشینان آن کشته‌ شده‌اند.

رسانه‌های کُردی خبر دادند که به دنبال حمله ترکیه به شمال عراق، هر ۴ سرنشین خودروی مذکور کشته شده‌اند و خودرو به طور کامل در آتش سوخته است.


شنبه 07 مرداد 1402 ، 25 : 10

کد خبر :

بازدید : 69
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها