يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 42 : 11

کد خبر :

رئیس سازمان بهزیستی:

95هزار فرصت شغلی برای معلولان ایجاد شده است

رئیس سازمان بهزیستی گفت: تکلیف این سازمان برای تسهیل‌گری اشتغال در سال گذشته ۶۲ هزار شغل بود که امروز از مرز ۹۵ هزار اشتغال رد شدیم.

به گزارش گروه آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری سبحان ، علی محمد قادری،رئیس سازمان بهزیستی اظهار کرد: این اشتغال‌ها مبتنی بر تسهیل گری شغل و مبتنی بر ایجاد گروه‌ها و صندوق‌های محلی است. برای بانوان سرپرست خانوار مبتنی بر به کارگیری جامعه هدف ما در کارگاه‌ها است که اشتغال شان را تسهیل می‌کنند و خدمات از سازمان بهزیستی دریافت می‌کند به طور مثال هر کارفرمایی که از افرادی که دارای معلولیت به عنوان سرپرست خانوار استفاده می‌کند آن ۲۳ درصد از بیمه را ما پرداخت می‌کنیم یا جاهایی هزینه جبران کارایی را پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه داد: همه مشوق‌ها در سازمان بهزیستی عوامل انگیزه‌ای است که کار و اشتغال را پایدار می‌کند و مهمترین رکن ما بحث بیمه پردازی است که باعث می شود اشتغال پایدار برای جامعه هدف ما ایجاد شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: حداقل ۳ درصد جذب افراد دارای معلولیت را در آزمون‌های استخدامی کشور هم داریم که سازمان بهزیستی این را به طور مداوم پایش می‌کند. در سال گذشته هم یک مصوبه‌ای را از دولت -که واقعا اهتمام جدی به این جامعه هدف معزز و مقدس را دارد- داشتیم و آن این بود که افراد بتوانند واقعاً حداکثر سه درصد جذب را داشته باشند. به آن معنا که سازمان اداری و استخدامی کشور مصوبه‌ای را گذراند که افراد دارای معلولیت در بین خودشان رقابت می‌کنند و بتوانند بر اساس آمایش سرزمینی رشته کد محل را با هم تطبیق بدهند و ما بتوانیم جذب سه درصد را داشته باشیم که یکی از توفیقات سازمان بهزیستی است.

قادری افزود: از مانده عدم جذب سه درصدهای سنوات گذشته ما به تفاهم رسیدیم و سازمان استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه تفاهم کردند که ما بتوانیم ۳۸۰۰ شغلی که می‌توانست ایجاد شود از طریق آزمون اداری و استخدامی و اختصاصی برای جامعه هدف مان برای تمام دستگاه‌های اجرایی محقق کنیم.

وی اضافه کرد: افرادی که سالم هستند به لحاظ جسمانی سریع‌تر به شغل می‌رسند اما افرادی که دارای معلولیت هستند یا ملاحظاتی در فضای جسمانی‌شان وجود دارد خوب قاعدتاً سخت‌تر خواهد بود سازمان بهزیستی بر اساس قاعده تناسب سازی، پیگیری می‌کند که مشاغلی را ایجاد کند و از مشوق‌هایی استفاده کنیم که کارفرمایان و افرادی که کارآفرینی می‌کنند بتوانند ظرفیتی ایجاد کنند که افراد دارای معلولیت در جامعه هدف را بکار بگیرد.


چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 42 : 11

کد خبر :

بازدید : 97
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها