سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 40 : 11

کد خبر :

دادستان تهران مطرح کرد؛

رهایی از قصاص به کمک خیرین

دادستان تهران گفت: ۲۲ نفر محکوم به قصاص در زندان هستند که با کمک ۱۰ میلیارد تومانی می‌توانند از قصاص رهایی پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، هشتمین مراسم آزادی گروهی ۶ محکوم به قصاص ۱۴۰۲ با حضور علی صالحی دادستان تهران، محمد شهریاری معاون دادستان و سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، خیرین، صلح‌یاران، مددکاران زندان، اولیای دم، محکومان و خانوده‌های آن‌ها برگزار شد.

علی صالحی در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یارانش، اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم حقی را برای اولیای دم و صاحبان قصاص فراهم کرده، اما گذشت و عفو را اصلح شمرده است و از خانواده‌های اولیای دم تشکر می‌کنم که با کرامت و رحمانیت خود به فرمان خدای متعال لبیک گفته و در ایامی که متعلق به امام حسین (ع) است با خدای خود معامله کردن، اعلام گذشت کردند.

وی افزود: امروز با تلاش و همت همکاران دادسرای جنایی تهران، اجرای احکام، مددکاران زندان، خیرین، صلح یاران و اعضای شورای حل اختلاف شاهد این بودیم که ۶ نفر از محکومان به قصاص به زندگی بازگشتند.

دادستان تهران گفت: در سال گذشته ۴۸ نفر و در سال جاری تاکنون ۱۶ نفر از قصاص رهایی یافته و در حال حاضر ۲۲ نفر محکوم به قصاص در زندان هستند که با کمک ۱۰ میلیارد تومانی می‌توانند از قصاص رهایی پیدا کنند و امیدوارم با کمک خیرین زمینه آزادی این افراد نیز فراهم شود.

صالحی بیان کرد: در واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران، حساب‌های سپرده دادگستری، دادسرای تهران، خیریه‌های سطح کشور و… زمینه کمک مردم به زندانیان فراهم شده است.

وی خطاب به محکومان قصاص حاضر در جلسه عنوان کرد: در این ایام که متبرک به نام امام حسین (ع) است مورد بخشش اولیای دم قرار گرفته‌اید، با خدای خود عهد ببندید که مسیر خود را حسینی قرار دهید و توجه داشته باشید که از باقی مانده عمر خود استفاده بهینه کرده و اشتباهات خود را جبران کنید.

در هشتمین جلسه آزادسازی گروهی محکومان به قصاص امروز ۵ محکوم مرد و یک محکوم زن حضور داشتند که با گذشت اولیای دم، تلاش مسئولان قضائی و خیرین از قصاص رهایی یافتند.


چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 40 : 11

کد خبر :

بازدید : 69
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها