سه شنبه 02 مرداد 1403    2024/7/23

چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 38 : 11

کد خبر :

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان به ۲۲ سال کاهش یافت

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از تغییر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام خبر داد.

به گزارش سبحان از شورای عالی آموزش و پرورش، محمود امانی طهرانی در نشست شورای عالی آموزش و پرورش گفت: به استناد ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی» مصوبه جلسه ۸۳۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر شناسایی، جذب و اختیارات شورای عالی آموزش و پرورش، وزارت آموزش و پرورش موظف است منابع مورد نیاز خود را برای مشاغل آموزشی و تربیتی را از مسیر آزمون سراسری و بر اساس قانون متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش با رعایت مفاد این آیین‌نامه جذب کند.

وی افزود: آیین نامه «شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش و پرورش از مسیر آزمون سراسری» در ۵ ماده و ۸ تبصره به تصویب شورای عالی رسید که شامل شرایط و شایستگی‌های عمومی و اختصاصی داوطلبان و سایر موارد درج شده در این آیین‌نامه است.

امانی طهرانی اضافه کرد: داشتن حداکثر ۲۲ سال تمام، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی حسن انجام وظایف محوله، تعیین وضعیت نظام وظیفه، نداشتن اعتیاد به هر نوع مواد مخدر از جمله مهم‌ترین شرایط عمومی داوطلبان برای ورود به آموزش و پرورش است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به شرایط اختصاصی داوطلبان برای ورود به آموزش و پرورش گفت: سهم تأثیر سوابق تحصیلی، تراز نمره علمی حداقل هفت هزار در زیرگروه‌های آزمایشی مربوط در آزمون سراسری، کسب امتیاز تعیین شده در مصاحبه، تعیین وضعیت اشتغال و تحصیل، داشتن شرایط و شایستگی‌های حرفه معلمی از جمله شرایط اختصاصی برای جذب در آموزش و پرورش است.

امانی طهرانی اظهار داشت: بررسی و تأیید شایستگی‌های عمومی و تخصصی داوطلبان به عهده وزارت آموزش و پرورش است همچنین جلب مشارکت وزارتخانه‌های بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علوم تحقیقات و فناوری و سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ذیربط ضروری است.

وی ادامه داد: داوطلبانی مجاز به ثبت‌نام و ورود به مراحل جذب هستند که شرایط درج شده در این مصوبه را داشته باشند؛ چنانچه فردی با اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص شود که شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت‌نام تحصیل یا استخدام آزمایشی و قطعی، قبولی وی لغو و مطابق قانون و مقررات با وی رفتار خواهد شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ شرط سنی ۲۴ سال اعمال می‌شود.

به گزارش سبحان ، کاهش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان به ۲۲ سال درحالی تصویب شد که در سال ۹۹، شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش مصوب کرده بود تا حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال باشد.


چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 38 : 11

کد خبر :

بازدید : 116
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها