دوشنبه 14 اسفند 1402    2024/3/4

چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 36 : 11

کد خبر :

چگونه برای کودکان گذرنامه ویژه اربعین بگیریم؟

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نحوه گرفتن گذرنامه ویژه اربعین برای کودکان را تشریح کرد.

به گزارش سبحان ، سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا به نحوه گرفتن گذرنامه ویژه اربعین برای کودکان اشاره و اظهار کرد: همان طور که می‌دانید برای گرفتن گذرنامه ویژه اربعین باید از طریق اپلیکیشن "پلیس من" اقدام کنید یا اگر از این طریق نتوانستید درخواست خود را ثبت کنید، می‌توانید به ادارات پلیس گذرنامه مراجعه کنید.

وی افزود: نکته مهم این است که برای ثبت درخواست گذرنامه ویژه اربعین از طریق اپلیکیشن "پلیس من" باید شماره موبایلی که در این اپلیکیشن ثبت می‌شود با کدملی فرد متقاضی هم‌خوانی داشته باشد (کد ملی و مالک شماره موبایل باید یک فرد باشد).

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: یعنی افراد نمی‌توانند برای افراد با کد ملی‌های مختلف ثبت درخواست دریافت گذرنامه ویژه اربعین را از طریق اپلیکیشن "پلیس من" ثبت کنند.

ذوالقدر ادامه داد: اما پدران می‌توانند برای فرزندان خود درخواست صدور گذرنامه ویژه اربعین را از طریق اپلیکیشن "پلیس من" ثبت کنند؛ همکاران ما بعد از بررسی اطلاعات درخواست را تایید و گذرنامه ویژه اربعین را برای آن فرزند چاپ و ارسال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امکان دارد سیستم خطا دهد و پدری نتواند درخواست صدور گذرنامه ویژه اربعین را برای فرزندش ثبت کند، تصریح کرد: در این صورت پدر باید به ادارات پلیس گذرنامه در سراسر کشور مراجعه کند و این درخواست را حضوری ثبت کند.

به گزارش سبحان ، چاپ گذرنامه‌های ویژه اربعین از اول ماه محرم آغاز شده و تا امروز حدود 7 هزار گذرنامه ویژه اربعین چاپ شده است؛ هزینه صدور گذرنامه ویژه اربعین 50 هزار تومان است و بین 4 تا 7 روز کاری بعد از ثبت درخواست این گذرنامه‌ها چاپ و برای افراد ارسال می‌شود.

اعتبار گذرنامه‌های ویژه اربعین 5 ساله است و با این نوع گذرنامه می‌توان به کشور عراق سفر کرد.

 


چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 36 : 11

کد خبر :

بازدید : 53
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها